تبیان، دستیار زندگی
عمرانی: برای اولین بار در «غیر علنی» نقش طنز ایفا کردم/ ارتقاء فرهنگ جامعه وظیفه رسانه ملی است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برای اولین بار نقش طنز ایفا کردم

title

«محمد عمرانی» بازیگر سریال «غیر علنی» که به مناسبت انتخابات پیش رو از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود، در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس گفت: باید بگویم برای من که در ژانر طنز سابقه‌ای ندارم پذیرفتن این نقش با احتیاط صورت گرفت و مهرداد خوشبخت با حمایت‌های خود در ایفای این نقش به من کمک زیادی کرد. چراکه نقش عنایت معاون فرماندار که من آن را بازی می‌کنم به خودی خود و با توجه به موقعیتش نقشی جدی است و باید مراقبت می‌کردیم که جدیت آن بیش از حد نشده و تلخ به نظر نرسد.

بازیگر سریال «همه چیز آنجاست» در پاسخ به این که آیا در طراحی کاراکترها و نقشی که ایفا می کند، از چهره های سیاسی کشورمان الگوبرداری شده است یا خیر، بیان کرد: نه به هیچ وجه چنین اتفاقی چه درباره نقش من چه در ارتباط با سایر نقش ها نیافتاده است. این سریال یک کار طنز است و تلاش می کند تا دقایق مفرحی برای مخاطبان فراهم کند. ضمن این که با شرایط کنونی جامعه مان که نزدیک به انتخابات است، مناسبت دارد. اما کنایه به جناح خاصی نمی زند یا از چهره ای مشخص دفاع نمی‌کند.

وی درباره تجربه همکاری با مهرداد خوشبخت کارگردان این سریال ادامه داد: پیش از این برای دو سه اثر قرار بود با او همکاری کنم و هر بار متاسفانه به دلایلی این فرصت همکاری فراهم نشد. خوشبختانه این بار امکانش فراهم شد.

عمرانی درباره سریال سازی ویژه مناسبت هایی نظیر انتخابات نیز گفت: این یک الزام نیست که هر موقعیت و مناسبتی به داستان تبدیل شود اما یکی از وظایف رسانه ملی در این است که بستری برای ارتقای فرهنگی جامعه ایجاد کند و به مخاطبان تلنگر بزند. باید برای نویسنده ها شرایط نوشتن درباره این مناسبت‌ها را فراهم کرد. چراکه در غیر این صورت دست هنرمندان در طراحی و ایده پردازی بسته می شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به نظرم اگر در نگارش قصه ها فضای بازتر پیش روی نویسندگان قرار بگیرد، بهتر است. ساخت آثار مناسبتی در همه جای دنیا مرسوم است. حتی می توان گفت به جز تعداد محدودی از آثار که بر اساس دغدغه کارگردانان ساخته می شوند، بقیه آثار مناسبتی هستند و شاید با گذشت زمان این ویژگی آن ها آشکارتر شود. برای مثال فیلمی در هالیوود ساخته می شود که طی داستان، قهرمانش به افغانستان می رود و مردم این کشور را از شر کمونیست ها نجات می دهد. این فیلم برای مخاطبانش در واقع نوعی زمینه ذهنی ایجاد می کند و می بینیم که چند سال بعد آمریکا به افغانستان حمله می کند.

این بازیگر در پایان افزود: همکاری با پروژه «غیر علنی» تجربه خیلی خوبی برای من بود و باید از آقای رضا جودی تهیه کننده این سریال هم تشکر ویژه ای به دلیل برخورد محترمانه و عمل به تعهداتشان داشته باشم.

مینی سریال غیرعلنی کاری از مرکز گسترش فیلم نامه نویسی سازمان صدا و سیما به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی رضا جودی است که از 24 بهمن از شبکه دو سیما پخش شده است.


Fars News Agency

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .