تبیان، دستیار زندگی
آیا داروی گیاهی برای کاهش دادن چربی خون وجود دارد؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گیاهان کاهش دهنده چربی خون

آیا داروی گیاهی برای کاهش دادن چربی خون وجود دارد؟

مشاور: مامک هاشمی - مرکز مشاوره تبیان
داروی گیاهی

گیاهان كاهش دهنده چربی خون عبارتند از :

تخم شوید (Anethum Graveolens) : در داروخانه ها دارویی بنام آنتوم موجود است كه بصورت قرص است و حاوی شاه تره، كاسنی و شوید می باشد. این دارو پایین آورنده چربی خون است. این دارو که بیشترین ماده مؤثر آن شوید است، طبیعت گرم دارد.

شوید : در كسانی كه ترش می كنند و سوزش سر دل دارند خیلی مؤثر است. همچنین زیاد كننده شیر و لاغر كننده است. پایین آورنده چربی خون نیز هست. (قطره دیل سان)

كاسنی(Chicore): به نام عربی آن الهندبا است در حدیثی از حضرت محمد آمده است : برگی از كاسنی نیست مگر قطره ای از بهشت بر آن باشد. کاسنی تقویت کننده معده، ضد درد و ضد تب است و در درد چشم، بیماری های کبدی، یرقان، قلنج نارسای کلیوی و در بیماری های اعصاب از آن استفاده می شود. کاسنی طبیعت سرد دارد.

شاه تره : طبیعت سرد دارد و از گیاهان دیگر در فرآورده آنتوم است. این گیاه تصفیه كننده خون، صفرا آور، بر طرف كننده خارش های جلدی و اشتهاء آور است و در درمان یرقان و تصلب شرائین نیز از آن استفاده می شود. از عرق آن بعنوان تقویت كننده و اشتهاء آور استفاده می شود.

شاه تره تصفیه کننده خون، صفرا آور، برطرف کننده خارش های جلدی و اشتهاآور است و در درمان یرقان و تصلب شرائین نیز از آن استفاده می شود.

آرتیشو - كنگر فرنگی (Cynara Scolymus): پایین آورنده كلسترول خون است (قطره سینا بیل)

سیر : پایین آورنده فشار خون و چربی خون است و اثرات ضد میكروبی نیز دارد و طبیعت گرم دارد.

یک نسخه پیشنهادی درمانی جهت رفع چاقی و چربی زیاد

برگ و ریشه گل قاصد یک قسمت
برگ نعناع هفت قسمت
برگ سنا بیست قسمت
 
طرز تهیه و مقدار مصرف :
مقدار یک قاشق غذا خوری از داروی فوق را که قبلا کوبیده شده باشد با 250 میلی لیتر آب جوش مخلوط كرده و به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف كرده و  روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید.


جهت مشاهده پرسش و پاسخ های عمومی طب سنتی اسلامی اینجا کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره از طب سنتی اسلامی اینجا کلیک کنید.