تبیان، دستیار زندگی
آشنایی با قرآن سنگ بنای تربیت صحیح کودکان است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشنایی با قرآن سنگ بنای تربیت صحیح کودکان است

تربیت کودک

میامی - امام جمعه میامی با تاکید بر ضرورت تربیت صحیح کودکان توسط والدین و معلمان، گفت: آشنایی با قرآن سنگ بنای تربیت صحیح کودکان است.

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور شامگاه دوشنبه در بازدید از جامعه القرآن میامی، آموزش قرآن کریم به ویژه برای کودکان و نوجوانان را کاری ارزشمند و نیاز امروز جامعه دانست و بیان داشت: اجرای مفاهیم و تعالیم قرآن و همچنین توجه به سفارشات این کتاب مقدس، التزام عملی را می طلبد و معلمان قرآنی در این زمینه نقش مهمی را ایفا می کنند.

وی با تاکید بر ضرورت تربیت سالم کودکان توسط والدین و معلمان، افزود: تربیت صحیح کودکان از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است و امروز ما در جنگ نرم و جنگ فرهنگی قرار داریم و مهترین راه مقابله با این جنگ، آموزش های اسلامی و قرآنی است.

یادگیری قرآن برای کودکان مهم است

امام جمعه میامی با بیان اینکه قدرت یادگیری فرزندان در دوران کودکی بسیار قوی است و چه بهتر که این قدرت یادگیری در مفاهیم قرآنی معنا شود، ابراز داشت: اگر از دوران کودکی تربیت اسلامی و دینی در نونهالان ما نهادینه شود خدمت بزرگی به جامعه اسلامی ایران خواهد بود.

صفایی پور با تاکید بر اینکه والدین باید نسبت به آموزش و تربیت قرآنی فرزندان خود اهتمام ویژه ای داشته باشند، افزود: اگر می خواهیم جامعه سالمی داشته باشیم باید زمینه لازم را برای تربیت قرآنی فراهم کنیم.

وی بیان داشت: خیران و واقفان قرآنی می بایست این نکته را مد نظر داشته باشند که اشاعه فرهنگ قرآنی با موقوفات قرآنی به ویژه در بخش آموزش و کمک به مراکز قرآنی یکی از اولویت های جامعه امروزی ما به شمار می آید.

فراگیری قرآن ضرورت جامعه است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میامی نیز در این بازدید با بیان این مطلب که قرآن زندگی ما را با حرف و راه خدا مأنوس کرده و انسان را از مسیر خطا و گمراهی ‌ها باز می‌دارد، گفت: فرهنگ قرآنی باید در همه ابعاد زندگی انسان جاری و ساری شود تا انسان را به سمت کمال و خوشبختی هدایت کند.

رضا مهدیان با بیان اینکه بعضا مردم از فراگیری قرآن کریم توسط فرزندانشان غافل هستند، گفت: قلبی که در آن چیزی از قرآن نباشد، همچون خانه ویران است.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم هدایت انسان را بر اساس نیازهای او قرار داده بنابر این کسی که طالب هدایت و سعادت باشد باید در محضر قرآن کریم زانو بزند چرا که قرآن نور الهی و کتابی کامل برای همه اعصار و اقشار است.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .