تبیان، دستیار زندگی
انقلاب اسلامی سرمنشأ اشاعه قرآن به بشریت است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انقلاب اسلامی سرمنشأ اشاعه قرآن به بشریت است

خبرگزاری

به گزارش تبیان به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام والمسلمین مهدی خاموشی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در  «دهمین مراسم ملی تکریم چهره های قرآنی» که شامگاه دیروز 23 بهمن در سازمان حج و زیارت برگزار شد، به نکات مهم و ضروری در فهم قرآن کریم اشاره کرد و گفت : یکی از نکات بسیار مهمی که  باید در بحث قرآن مطرح شود فهم صحیح این کتاب نورانی بوده و در طول تاریخ روشن شده که برای فهم صحیح قرآن به مولفه هایی چون طهارت، ادای صحیح واژگان و غیره نیاز است.

وی ادامه داد: طهارت یکی از ویژگی هایی است که افرادی که با قرآن سر و کار دارند باید داشته باشند، یعنی هرکسی به فهم قرآن نائل نمی شود جز آنانکه طهارت دارند چرا که این عزیزان به خدا نزدیک تر هستند.

حجت الاسلام و المسلمین خاموشی در خصوص آشنایی با علوم و فنون قرآن کریم بیان کرد: نکته دوم آشنایی با علوم و فنون قرآنی است، هر فردی باید عربی بداند تا کلام خداوند را متوجه شود، واژگان صحیح را بشناسد و در جای خود به کار بگیرد و مسلط بر فنون و اعراب این کتاب الهی باشد.

وی تاکید کرد: خدا برای کمال بشری قرآن را نازل کرده است و برای رسیدن به کمال باید جامعیت قرآنی را در نظر بگیریم،  قرآن نه تنها یک کتاب برای فرد، بلکه کتاب خانواده، جامعه و بسته ای کامل برای هدایت سبک زندگی بشریت در طول زمان را ارائه می دهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان با بیان اینکه ما در بخش مسائل قرآنی با مشکلی جدی رو برو هستیم،خاطر نشان کرد: در میان نسلی که هر روز در حال توسعه مادی است، افراد باید در باطن و درون قرآنی شوند و بر آنچه که می خوانند باور داشته باشند و با آن زندگی کنند، چون قرآن می فرماید:«تنزیل من رب العالمین»، ان شالله انقلاب اسلامی سر منشأیی برای اشاعه قرآن به بشریت باشد و بتواند آن را به سایر ملل های دیگر هم نیز بکشاند.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .