تبیان، دستیار زندگی
جایگاه حضرت زینب (سلام الله علیها) محدود به واقعه عاشورا نیست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جایگاه حضرت زینب (سلام الله علیها ) محدود به واقعه عاشورا نیست

isna

به گزارش تبیان دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: حضرت زینب (س) را باید در همه ابعاد مورد ارزیابی قرار داد و فقط معطوف به واقعه عاشورا یا پس از آن نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسین شاهمرادی در حاشیه مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که «جایگاه حضرت زینب (س) معطوف به واقعه عاشورا نیست» افزود: این بانوی بزرگوار به عنوان یک مادر، یک همسر و یک اسوه برتر برای تربیت باید مورد الگو قرار داده شود و این همایش بزرگ یک حرکت در راستای رسیدن به این هدف است.

وی در خصوص جشنواره شکوه شکیبایی و سطح برگزاری این جشنواره در زنجان تصریح کرد: این جشنواره که از سیره حضرت زینب برگرفته شده با بهره‌گیری از توان جوانان و نوجوانان اعم از دختر و پسر پیرامون وجود بابرکت حضرت زینب (س) در قالب شعر، دل‌نوشته، مقاله و داستان برگزار شده است و در سال‌های بعد نیز برگزار خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور ادامه داد: زنجان در این زمینه نسبت به سایر استان‌ها پیش‌قدم است و به مردم زنجان به خاطر اهتمام به این حضرت باید تبریک گفت و شورای فرهنگ عمومی نیز خود را موظف می‌داند که از همه جوانب بتواند همکاری‌های لازم را با استان زنجان داشته باشد.

شاهمرادی با یادآوری اولویت‌های کاری بعدی شورای فرهنگ عمومی، خاطرنشان کرد: طرحی از اول امسال شروع شده که به بحث خانواده اشاره دارد و در سه مرحله انجام خواهد شد که این سه مرحله شامل آموزش، مشاوره و ساختار است و خود این مراحل شامل عدم اقبال جوانان به ازدواج، مسائل و مشکلات پیش از ازدواج مانند طلاق و ناهنجاری‌هایی از این قبیل است که نتیجه آن به‌زودی در آینده دیده خواهد شد.

وی در خصوص الگوبرداری جوانان از هنرپیشگان سینمایی نیز به خبرنگاران گفت: جامعه از هنرمندان الگوبرداری می‌کند و هیچ ساز و کاری برای مهار الگوهای غلط انجام نشده است؛ چرا که جوانان به برنامه‌هایی مثل موسیقی و فیلم اقبال دارند و ناخودآگاه از این برنامه‌ها تاثیر می‌پذیرند، پس باید همه دستگاه‌های فرهنگی با هم‌دلی و هم‌زبانی، همکاری موثری با یکدیگر داشته باشند.


ISNA News Feed

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.