تبیان، دستیار زندگی
شهردار منطقه۲ طی نامه ای به شهردار پایتخت استعفای خود را تقدیم محمدباقر قالیباف کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یک استعفا بخاطر حمله به کارواش سعادت آباد

شهردار منطقه۲ طی نامه ای به شهردار پایتخت استعفای خود را تقدیم محمدباقر قالیباف کرد.

بخش اجتماعی تبیان
کارواش سعادت آباد

عزیزالله نظری شهردار منطقه۲ طی نامه ای به شهردار پایتخت ضمن ابراز تاسف از اتفاق پیش آمده در خصوص کارواش سعادت آباد و پذیرش قصور، استعفای خود را تقدیم محمدباقر قالیباف کرد.

در بخشی از نامه عزیزالله نظری به شهردار تهران آمده است:

زمین کارواش دریا بنا به دلایل حقوقی و فقهی که به صورت مجزا در گزارش فنی سازمان بازرسی آمده و همزمان با این نامه خدمت شما در شورای محترم شهر ارائه شده است، متعلق به مسجد و وقفی نیست و اقدام شهرداری در فروش زمین و رفع تصرف غیرقانونی این ملک پس از تلاش های دوساله جهت جلب رضایت هیات امنای مسجد کاملا قانونی و در جهت احقاق حق مالک و اقدام مسجد در فروختن سه دانگ زمینی که به قول خود هیات امنا وقفی است، غیرقانونی و غیرشرعی است.

همچنین باید اعلام کنم که اولین اخطار به هیات امنای محترم مسجد درتاریخ ۹۴/۶/۳۱ و آخرین اخطار در تاریخ ۹۴/۱۱/۱۴ در جهت تعطیلی و جمع آوری کارواش توسط ناحیه ۱ شهرداری منطقه ۲داده شده است. علاوه بر این یک مرحله تعطیل سازی در آذرماه از طریق قراردادن نیوجرسی و جلوگیری از تردد انجام شده که با وساطت اعضای محترم شورا دال بر حل موضوع، رفع تعطیلی شده است.

باید اعلام کنم که در ۱۵ بهمن ۹۴ و پس از تسلیم آخرین اخطار، ۴ نفر از مسئولین اجرای احکام ناحیه به محل مراجعه می کنند که با مقاومت روبرو شده و مورد حمله و ضرب و شتم حدود ۳۰ نفر قرار می گیرند و به جرثقیل هم خسارت وارد می شود. با توجه به این موضوع ماموران جهت جلوگیری از تنش بیشتر از محل باز می گردند.

همچنین در تاریخ ۱۷ بهمن ماموران اجرای احکام منطقه مجددا، در معیت ماموران انتظامی، جهت پلمب واحد مذکور مراجعه کرده که متاسفانه با مقاومت کارگران کارواش روبرو شدند. کارگران با در دست داشتن چماق و سنگ اقدام به ضرب و جرح ماموران اجرای احکام نمودند که این امر موجب آسیب دیدگی ماموران شهرداری و شعله ور شدن آتش احساسات بین طرفین دعوا شده است. متاسفانه و به صورت کاملا عامدانه و از پیش طراحی شده، فیلمی که تنها بخش دوم ماجرا را آن هم تنها از یک زاویه نشان می دهد، در رسانه ها منتشر شده است.

در پایان این نامه تاکید شده است که در هر صورت به رغم غیرقانونی بودن اقدامات متصدیان کارواش و هیات امنای مسجد بنده به عنوان بالاترین مسئول اجرایی در منطقه ضمن ابراز تاسف در این حادثه پذیرش قصور در مدیریت صحنه عملیات و عرض پوزش خدمت شما و همینطور خانواده بزرگ شهرداری تهران که اتفاق اخیر موجب شکل گیری موجی از تخریب این جمع در شهرداری تهران شده است مسئولیت این واقعه را برگردن گرفته و به این وسیله استعفای خویش را به اطلاع می رسانیم.

هفته گذشته ماموران شهرداری تهران به کارواشی که متعلق به مسجد قدس در این منطقه بود حمله ور شده و قصد اجرای حکم تخلیه این کارواش را داشتند. در این حادثه تعدادی از کارگران کارواش روانه بیمارستان شدند.خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .