تبیان، دستیار زندگی
نایب رئیس انجمن صنایع چرم، جزئیات تفاهم نامه چرمی ایران و ایتالیا را عنوان کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزئیات تفاهم چرمی ایران و ایتالیا عنوان شد

نایب رئیس انجمن صنایع چرم، جزئیات تفاهم نامه چرمی ایران و ایتالیا را عنوان کرد.

بخش اقتصاد تبیان
صنایع چرم

عباس ترکمان با بیان اینکه پیش از تحریم ها پروتکلی با ایتالیایی ها برای گسترش همکاری دو کشور در صنعت چرم امضا شده بود، اظهارکرد: با پیش آمدن بحث تحریم ها تمامی این تفاهمات به مشکل خورد و متوقف شد.

وی با اشاره به سفر نخست هیات تجاری ایتالیا به ایران پس از اجرای برجام، ادامه داد: در سفر نخست هیات ایتالیایی به ایران بار دیگر تفاهم نامه ای با بخش خصوصی ایتالیا توسط بخش خصوصی ایران امضا شد که براساس آن قرار است همکاری هایی در این حوزه میان دو کشور انجام شود.

نایب رئیس انجمن صنایع چرم ایران با اشاره به جزئیات این تفاهم نامه اظهارکرد: بر اساس این تفاهم نامه قرار است انتقال تکنولوژی و دانش فنی به ایران توسط ایتالیا انجام شده و ماشین آلات جدید به کشور وارد شود.

ترکمان با بیان اینکه این کار نیازمند حمایت دولت است، گفت: ایتالیا قرار است مراکز آموزشی را برای افزایش سطح حرفه ای در صنعت چرم در ایران ایجاد کند.

وی افزود: البته انجمن چرم به دنبال این است که بتواند از ظرفیت ایتالیایی ها برای سرمایه گذاری در صنعت چرم کشور استفاده کند، یعنی این اقدام در قالب سرمایه گذاری مشترک ایران و ایتالیا انجام شود.

نایب رئیس انجمن صنایع چرم ایران درباره منافع ایتالیا در قبال این تفاهم نامه نیز ادامه داد: منافع کشور ایتالیا بیشتر در فروش مواد شیمیایی به ایران، سرمایه گذاری مشترک و فروش ماشین آلات است اما باید به دنبال این باشیم که آن ها را به صورت سرمایه گذاری خارجی جذب کنیم تا تفاهم برد - برد باشد.

ترکمان با بیان اینکه به طور کلی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران تفاهمی در حوزه های چرم، نساجی، معدن و ... با ایتالیا انجام شد، گفت: مبلغ کل این تفاهم نامه حدود پنج میلیون یورو است که مشخص نیست چه مقدار از آن سهم صنعت چرم است.منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .