تبیان، دستیار زندگی

استفاده از نوشابه سیاه در خانه تکانی

مواد شوینده حاوی ترکیبات سمی هستند که سلامت انسان را به خطر می‌اندازند. شاید به نظرتان کمی عجبیب باشد، اما می‌خواهیم بگوییم که می‌توانید از نوشابه سیاه برای تمیز کردن خانه استفاده کنید، بدون اینکه به خودتان و محیط زیست‌تان آسیب بزنید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نوشابه و تمیز کردن

ماه اسفند ماه نظافت و خانه تکانی است. خانم‌ها آستین‌ها را بالا می‌زنند و تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خانه و زندگی شان را مثل دسته‌ی گل کنند. اما در حین بشور و بسابی که راه می‌اندازند، امنیت و سلامت بدن خود را فراموش می‌کنند. به همین دلیل سراغ انواع شوینده‌های شیمیایی می‌روند. در واقع تاید و وایتکس و انواع شوینده‌ها و پاک‌کننده‌ها از دست خانم‌های خانه‌دار به زمین نمی‌افتد.

متاسفانه این شوینده‌ها حاوی ترکیبات سمی هستند که سلامت را به خطر می‌اندازند. شاید به نظرتان کمی عجبیب باشد، اما امروز می خواهیم بگوییم که می‌توانید از نوشابه‌ها نیز در تمیزکاری خانه استفاده کنید، بدون اینکه به خودتان و محیط زیست آسیب بزنید. با ما باشید تا بیشتر با تاثیر نوشابه‌ها در نظافت منزل آشنا شوید.

کوکاکولا فقط یک نوشیدنی نیست

کوکاکولا جزو نوشیدنی‌های پرمصرف و پرطرفدار در سرتاسر جهان محسوب می‌شود. این نوشیدنی از سال 1866 وارد بازار شد و در بیش از بیست کشور جهان پخش گردید. طعم شیرین و دلچسب آن، خیلی زود کوکاکولا را از دیگر نوشیدنی‌ها متمایز کرده و به یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌های جهان تبدیل کرد.

سال‌ها بین کارخانجات تولید کننده‌ی این نوشیدنی و متخصصان حوزه‌ی سلامتی بحث و جدل‌های جدی به وجود آمد، چون این نوشیدنی حاوی قند و دیگر ترکیباتی است که سوخت و ساز بدن را به خطر انداخته و بدن را به مرور در معرض برخی بیماری‌ها قرار می‌دهد.

البته به عقیده‌ی متخصصان، مصرف کم و هر از گاه نوشابه تاثیری در سلامتی ندارد و توصیه می‌شود که مصرف آن به موقعیت‌های خاص و مهمانی ها محدود شود.  اما نکته‌ی جالب اینجاست که خیلی از مردم در سرتاسر جهان از این نوشیدنی به جز نوشیدن، در کارهای خانه و تمیزکاری نیز استفاده می‌کنند.

می‌توانید برای از بین بردن حشراتی که در باغچه جولان می‌دهند و باعث مریضی گل‌ها و گیاهان‌تان می‌شوند از نوشابه استفاده کنید

 

کوکاکولا: برای پاک کردن لکه‌های رنگ روی مبل‌ها

اگر فرزند کوچکی در منزل دارید که دیوارها و مبل‌ها را رنگی کرده است و یا در حین نقاشی خانه چند قطره رنگ روی مبل‌ها ریخته است، می‌توانید به جای پاک کننده‌های شیمیایی به سراغ کوکاکولا بروید.

برای تمیز کردن لکه‌های رنگ یک دستمال تمیز را به نوشابه سیاه آغشته کرده و روی لکه‌های رنگ بکشید. این کار باعث از بین رفتن لکه‌ها می‌شود و در عین حال شما از ترکیبات شیمیایی وایتکس و دیگر شوینده‌ها در امان می‌مانید.

کوکاکولا: برای پاک کردن لکه‌های روغن

دیوارها و کف آشپزخانه خیلی زود کثیف می‌شوند. در واقع یکی از جاهایی که به سختی تمیز می‌شود، آشپزخانه است، چون تمیز کردن لکه‌های روغن که در تمام سطوح ماسیده است کار ساده‌ای نیست.

برای اینکه هم از شر این لکه‌ها خلاص شوید و هم از شوینده‌های شیمیایی و ترکیبات آسیب رسان آنها در اما باشید، کمی کوکاکولا روی سطوح چرب بریزید و با یک برس پاک کنید. خواهید دید که این لکه‌ها راحت تر از بین خواهند رفت.

کوکاکولا: برای پاک کردن لکه‌های خون

معمولا تمیز کردن لکه‌های خون نیز کار ساده‌ای نیست. می‌توانید کمی نوشابه روی این لکه‌ها بریزید و آنها را به سادگی پاک کنید. سپس می‌توانید محل را به خوبی آبکشی کنید.

باید بدانید که در اتومبیل پلیس های آمریکایی همیشه چند شیشه از این نوشابه‌ها وجود دارد و با آن لکه‌های خون روی جاده‌ها و محل وقوع جنایت را پاک می‌کنند.

کوکاکولا: برای باز کردن لوله

لوله بازکن های شیمیایی برای سلامتی و محیط زیست آسیب رسان و خطرناک هستند. این لوله بازکن ها به مرور حتی باعث تخریب لوله‌ها نیز می‌شوند. شما می‌توانید از یک شیشه کوکاکولا برای این کار استفاده کنید.

هم هزینه‌ی کمتری متحمل می‌شوید و هم اینکه کمتر در معرض خطرات ترکیبات شیمیایی محصولات مخصوص قرار می گیرید. کافیست نوشابه را داخل لوله ریخته و چند دقیقه صبر کنید.

کوکاکولا: برای پاک کردن آدامس از موها

احتمالا شما هم تجربه کرده اید. این بلا زیاد سر بچه‌های کم سن و سال می آید. اگر روزی آدامسی در بین  فرزندتان گیر کند نگران نباشید و دست به قیچی نشوید. شما می‌توانید با استفاده از نوشابه آدامس را به راحتی از موها جدا کنید.

کافیست موهای آن ناحیه را به نوشابه آغشته کرده و کمی صبر کنید تا آدامس از موها جدا شود. سپس موها را بشویید تا بقایای آدامس نیز پاک شود.

برای تمیز کردن لکه‌های رنگ یک دستمال تمیز را به نوشابه سیاه آغشته کرده و روی لکه‌های رنگ بکشید

 

کوکاکولا: برای تمیز کردن ماهیتابه و ظروف سیاه شده

در هر آشپزخانه ای، قابلمه‌ها و ماهی تابه‌هایی وجود دارد که به مرور سیاه شده و سوخته به نظر می رسند. خیلی از مادرها با انواع پودرهای تمیز کننده و سیم ظرفشویی به جان این ظروف می افتند.

شما می‌توانید کمی کوکاکولا روی سطوح بریزید و کمی صبر کنید. در نهایت با اسکاچ ظروف را شسته و آب بکشید.

کوکاکولا: برای برق انداختن سکه‌ها و پیچ و مهره

اگر به سراغ تمیزکاری انباری رفته اید و با پیچ و مهره‌های زنگ زده روبه رو شده اید، می‌توانید برای حل مشکل و تمیز کردن این فلزات به سراغ کوکاکولا بروید. کافیست مقداری از این نوشابه را روی آنها بریزید و چند دقیقه‌ای صبر کنید. گاهی این پیچ ها به قدری زنگ می‌زنند و سفت می‌شوند که گیر می‌کنند. اما نوشابه می‌تواند مشکل شما را حل کند.

همچنین اگر کلکسیونی از سکه‌های کدر و کهنه دارید می‌توانید با کمک کوکاکولا جلایی به آنها بدهید. کافیست سکه‌هایتان را به مدت ده دقیقه داخل نوشابه خیس کنید و سپس آنها را با دستمالی بسابید تا برق بیافتند.

کوکاکولا در خدمت باغبانی

اگر اهل باغبانی در منزل هستید و باغچه‌ای دارید نیز می‌توانید به سراغ نوشابه بروید. اگر می خواهید چمن حیات منزل تان زودتر رشد کند، هر هفته یک شیشه کوکاکولا به کودش اضافه کنید.

همچنین می‌توانید برای از بین بردن حشراتی که در باغچه جولان می‌دهند و باعث مریضی گل ها و گیاهان تان می‌شوند از نوشابه استفاده کنید. برای این کار کافیست که یک ظرف پر از نوشابه را در باغچه تان قرار دهید تا حشرات سراغ قند داخل آن برفته و از بین بروند. در این صورت نیازی به سم نخواهید داشت.


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.