تبیان، دستیار زندگی
«شهرزاد» به جشنواره برلین می رود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«شهرزاد» به جشنواره برلین می‌رود

خبرگزاری

سریال «شهرزاد» در شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم برلین شركت می كند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه نمایش خانگی «شهرزاد» در شصت و ششمین دوره از جشنواره فیلم برلین در بخش European Film Market به اختصار EFM حضور دارد.

این نخستین بار است كه یک سریال ایرانی تولید بخش خصوصی در یكی از جشنواره ها جهانی شركت كرده است. European Film Market یكی از ۳ مركز داد و ستد بزرگ فیلم در دنیاست كه در طول جشنواره بین المللی فیلم برلین، فرصتی برای عرضه محصولات كمپانی های فیلمسازی در دنیا برای خرید و فروش است.

شركت EMFilm در آلمان كه حق پخش جهانی سریال «شهرزاد» را خریداری كرده است، به عنوان یكی از كمپانی های شركت كننده در این مركز تجاری در طول جشنواره برلین حضور دارد.

سیدمحمد امامی تهیه كننده و سرمایه گذار، حسن فتحی كارگردان، فاطمه معتمدآریا و برخی دیگر از عوامل تولید سریال «شهرزاد» نیز در این جشنواره حاضر هستند.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین یا برلیناله (Berlinale) ‏یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین جشنواره‌های سینمایی در اروپا است که هر ساله در ماه فوریه به مدت ۱۰ روز در برلین آلمان برگزار می‌شود. این جشنواره كه امسال از ١١ تا ٢١ فوریه برابر با ٢٢ بهمن‌ماه تا ٢ اسفندماه برگزار می شود در كنار جشنواره فیلم ونیز و جشنواره فیلم كن مهمترین رویداد سینمایی اروپا به شمار می‌رود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .