سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
افزایش نگران کننده آمار طلاق در استان اردبیل
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افزایش نگران کننده آمار طلاق در استان اردبیل

 
www.irna.ir

بهزاد ستاری روز سه شنبه در نشستی با امام جمعه خلخال گفت: در سال های اخیر میزان طلاق در این استان سیر صعودی گرفته و از 95 مورد طلاق در سال 86 به 152 مورد در سال 90 افزایش یافته است.
به نقل از تبیان به گزارش خبرگزاری ایرنا، او اظهار کرد: این در حالی است که نیمه اول امسال 82 مورد طلاق در دفتر طلاق این
استان به ثبت رسیده و افزایش آن به دو برابر تا پایان سال جاری دور از انتظار نیست.
وی گفت: برای مقابله با معضل طلاق در جامعه ، بهزیستی استان اقدام به برگزاری دورهای آموزشی مشاوره ای قبل ، حین و پس از ازدواج برای زوجین کرده با این حال انتظار می رود سایر دستگاه های ذیربط مسائل اجتماعی و فرهنگی استان در کاهش آمار طلاق بهزیستی را یاری کنند.
او بیکاری و اعتیاد را از جمله عوامل مهم درافزایش آمار طلاق در استان دانست و اظهار کرد: مشاوره های پیشگیری از طلاق در مراحل پایانی دادگاه به بهزیستی استان ارجاع می شود که در این مرحله ایجاد صلح و سازش بین زوجین خواهان طلاق سخت و در بسیاری از موارد غیر ممکن است.
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل شایع ترین آسیب های اجتماعی شهرستان خلخال را اعتیاد ، بیکاری و طلاق ذکر کرد و افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در مناطق بیشتر آسیب پذیر این و گروههای در معرض آسیب های اجتماعی شده است.
حجت الاسلام امیر رشتبری ، امام جمعه خلخال نیز در این نشست وظیفه کارکنان بهزیستی را سنگین تر از کارکنان سایر ادارات و ارگان های دولتی ذکر کرد و گفت: محدودیت های اعتبارات و امکانات کار را برای کارکنان بهزیستی در ارائه خدمات بهتر به محرومان و معلولان سخت تر کرده است.
وی افزود: در شرایط سخت اقتصادی کشور آمار جمعیت نیازمند به کمک نهادهای حمایتی نیز افزایش یافته و در این شرایط از ظرفیت و توان مردم و خیرین در کمک به نیازمندان جامعه باید بیشتر استفاده شود.
7119/6018


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین