سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح در مقابل هم قرار ندهیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دولت و انقلاب را مقابل هم قرار ندهیم

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات گفت: من فهم اصلاحی از انقلاب را آن می دانم که دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح را در مقابل هم قرار ندهیم.
 
بخش سیاست تبیان
هادی خانیکی

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات اظهار : دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح را در مقابل هم نباید قرار داد زیرا اصلاحات در امتداد و با هدف حفظ سرمایه های انقلاب است.

هادی خانیکی در همایش انقلاب به روایت اصلاحات در محل دفتر اصلاح طلبان خراسان رضوی با تاکید بر لزوم داشتن جامعه اخلاقی در نظام اسلامی تصریح کرد: جامعه اخلاقی را می توان در پی جامعه اصلاحی، مدنی و جامعه انقلابی تعریف کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: من فهم اصلاحی از انقلاب را آن می دانم که دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح را در مقابل هم قرار ندهیم.

وی انقلاب را ضرورتی برای نجات جامعه از مخمصه بزرگ نظام شاهنشاهی عنوان و تاکید کرد: البته نباید انقلاب را پایان کار دانست بلکه تبدیل کردن هر انقلاب به نظام کاری سنگین و دشوارتر است.

خانیکی با اشاره به اینکه در زندگی انقلابی منطق بقای انقلاب است اما در زندگی اصلاحی بازی کردن با رقیب اهمیت دارد، تصریح کرد: در دوران پس از انقلاب مهم ترین مساله شکل گیری جامعه و نهادهای مدنی است چرا که نگاه ها به یکدیگر نزدیک شده و باید بتوان نقطه مشترکی بین این نگاه ها ایجاد کرد.

وی شرط داشتن جامعه مدنی قوی را اصلاحات قوی دانست و خاطرنشان کرد: جامعه مدنی قوی زمانی شکل می گیرد که در جامعه نگاه گفت و گو محور حاکم باشد.

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات پیشبرد جامعه به سوی اندیشه پیشرفت را در گرو داشتن جامعه اصلاحات دانست و اظهار کرد: اصلاحاتی که در امتداد انقلاب باشد.

وی جامعه انقلابی را از جامعه غیرانقلابی اخلاقی تر عنوان و ابراز کرد: هر چند گفتمان اصلاحات با گفتمان انقلاب متفاوت است اما هدفش حفظ سرمایه های انقلاب است.

خانیکی با اشاره به اینکه جامعه اصلاحی از آن جهت که از مفاسد اجتماعی به دور است جامعه ای اخلاقی است، افزود: جامعه اصلاحی اهداف خود را با سیاست به پیش می برد اما همه چیز را سیاسی نمی داند و به امور سیاسی، اجتماع و فرهنگی به یک اندازه توجه دارد.

وی با اشاره به دور شدن جامعه از اخلاق در برخی دولت ها گفت: در برخی دولت ها دوره دروغ، ریا، تنازع و افراطی گری رشد پیدا می کند در حالی که نظام بر پایه دین و اخلاق شکل گرفته و نیازمند جامعه ای اخلاقی و روابط اجتماعی برپایه اخلاق است.


منبع: خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین