سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دیدن غروب زیبای خورشید، یک پروانه رنگین و ظریف و یا یک اثر هنری نفس گیر چه احساسی به شما می دهد؟ سرشوق می آیید، انگیزه می گیرید، احساس رضایت می کنید، پر از عشق و لذت می شوید، با آن هماهنگ شده و پیوند می خورید، آرام می شوید؟ آیا بیشتر از این ها در زندگی تا
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هدی بانکی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خود آموز تزریق زیبایی به زندگی

دیدن غروب زیبای خورشید، یک پروانه رنگین و ظریف و یا یک اثر هنری نفس گیر چه احساسی به شما می دهد؟ سرشوق می آیید، انگیزه می گیرید، احساس رضایت می کنید، پر از عشق و لذت می شوید، با آن هماهنگ شده و پیوند می خورید، آرام می شوید؟ آیا بیشتر از این ها در زندگی تان می خواهید؟

هدی بانکی -بخش زیبایی تبیان
 زیبایی

تا به حال توجه کرده اید، وقتی با زیبایی ارتباط برقرار می کنید احساس انرژی و زندگی می کنید، راهکارهایی عملی وجود دارند که بتوانید زیبایی و احساس را بیشتر وارد دنیای تان کنید:

جستجویش کنید

زیبایی در نگاه بیننده است. چشمان تان را پرورش دهید تا ببینند و ذهن تان را تربیت کنید تا زیبایی را قدردانسته و از آن لذت ببرد. زیبایی را در مسیرتان به سمت محل کار و در فرم پنجره های ساختمانی که هر روز از کنارش رد می شوید جستجو کنید. وقتی همکارتان درمورد فرزندش حرف می زند، زیبایی را در تلالو چشمانش ببینید. وقتی به کسی دست می دهید، زیبایی را در بافت ظریف و تودرتوی دستانش دریابید. زیبایی را در نقش و نگار خیاری که دارید آن را برش می زنید جذب کنید. جستجوی زیبایی را تبدیل به یک عادت کنید تا در شما رشد کند.

قدردانی تان را نشان دهید

به چیزهای زیبای زندگی تان توجه کنید و سپاسگزار باشید، اگر زیبایی را هنگام نوشتن در اوقات فراغت درک کردید یا در درون تان تجربه اش کردید آن را به اطرافیان تان اعلام کنید. هر چه بیشتر قدردان زیبایی ها باشید بیشتر زیبایی را جذب خواهید کرد.

اگر ناآرامی و بی نظمی باشد، زیبایی باید بجنگد تا دیده شود. مشغله های تان را کمتر کنید، صلح و آرامش روزمره داشته باشید، خرت و پرت ها را از فضای خانه جمع کنید و برای زیبایی فرصتی فراهم کنید تا جولان دهد و فراگیر شود.

آسان بگیرید

اگر ناآرامی و بی نظمی باشد، زیبایی باید بجنگد تا دیده شود. مشغله های تان را کمتر کنید، صلح و آرامش روزمره داشته باشید، خرت و پرت ها را از فضای خانه جمع کنید و برای زیبایی فرصتی فراهم کنید تا جولان دهد و فراگیر شود.

چیزی خلق کنید

مشخص کنید که چه چیزی به نظرتان زیباست  و سعی کنید آن را وارد زندگی تان کنید. لازم نیست یک شاهکار باشد، خلق کردن از روی عشق و علاقه، گیرنده های زیبایی شما را روشن خواهند کرد. کمال گرایی و ترس را کنار بگذارید و برای خلاقیت و ابتکارتان وقت صرف کنید.

بیرون بروید

طبیعت شگفت انگیز است، به هر طرف که رو کنید زیبایی را می بینید، فرقی نمی کند چه فصلی باشد یا هوا چطور باشد. تا جایی که می توانید در طبیعت وقت بگذرانید، وقت ناهار کمی بیرون بروید، صبح ها زودتر بیدار شوید و در فضای باز قدم بزنید، در راه برگشت به خانه مسیرتان را از داخل پارک انتخاب کنید، و آخرهفته ها برای گشت و گذار برنامه ریزی کنید.

در لحظه زندگی کنید و با زمان حال ارتباط برقرار نمایید

وقتی در فکرتان مشغول برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل، توجیه و اندیشه هستید، لحظات زیبا  و خوشایند را از دست می دهید و این فرصت ها که برای الهام گرفتن و پیوند خوردن هستند می گذرند. یک عادت ذهنی برای خود داشته باشید مانند مدیتیشن یا تمرین تفکر مثبت، تا به شما کمک کند در زمان حال بمانید و از با این منبع نامحدود لذت و شادمانی همسو و سازگار شوید.

دنبال احساسات تان بروید

همین حالا تا جایی که می توانید برای انجام کاری که دوست دارید و از آن لذت می برید زمان اختصاص دهید تا جذب زندگی شوید، و قدرت این را داشته باشید تا با بیشترین حد توان تان زندگی کنید، در نتیجه ناخودآگاه بیشتر سرحال شده و زیبایی را عمیق تر درک خواهید کرد.

چیزهایی را که دوست ندارید نادیده نگیرید

دردی را دارید احساس کنید. لازم است حسش کنید تا بتوانید لذت را درک کنید. چیزهایی را که دراطراف تان موجب تباهی تان می شود ببینید تا بتوانید ارزش زندگی را بفهمید و لذت ببرید. بدانید که همیشه هم خوشی و خوبی نیست و ایرادی هم ندارد.

مراقب خودتان باشید

هرچه بیشتر در جدال باشید، خسته شوید و کمتر با طبیعت ارتباط برقرار کنید، انرژی و قدرت کمتری برای ارتباط با زندگی مثبت و الهام بخش خواهید داشت. برای مراقبت از خودتان وقت صرف کنید، حتی اگر دراز کشیدن در وان یا یک چرت کوتاه زیر آفتاب باشد.

فردیت تان را پرورش دهید

هرچه بیشتر هویت شخصی تان را ابراز کنید، هویت فردی دیگران را هم بیشتر و بهتر متوجه خواهید شد. چیزی را که دوست دارید بپوشید. اگر احساس می کنید آواز خواندن در جای خاصی را دوست دارید این کار را بکنید، وسیله زینتی را که دیده اید و خوش تان آمده بخرید و در اتاق خواب تان بگذارید.
زیبایی، چشمه بی پایان لذت، انگیزه و ارتباط است که برای شما خلق شده تا هرجا و هر لحظه در زندگی تان آن را دریابید، هر جا که می توانید زیبایی را جستجو کنید.
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین