سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پای خارجی ها به زباله تهرانی ها باز شد/۲زباله سوز با ظرفیت۱۶۰۰ تن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پای خارجی‌ها به زباله تهرانی‌ها باز شد

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از توافق با بخش خصوصی برای ایجاد دو زباله‌سوز بزرگ در تهران خبر داد.

زباله تهرانی‌ها

مجتبی عبداللهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران  گفت: ما در حوزه زباله‌های شهری ساخت دو زباله سوز با ظرفیت ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ تن را در دستور کار داریم.

وی توضیح داد: برای ساخت زباله سوز با توانایی ۲ هزار تن نیاز به بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: ما داریم زباله سوزها را نهایی می‌کنیم. مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی را داریم و از برخی کشورها مانند فرانسه و کشورهای دیگر در این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی تاکید کرد: ما باید دو زباله سوز بزنیم و یک زباله سوز بیمارستانی که ظرفیت آن حدود ۱۰۰ تن است. با این ۳ زباله سوز بیشتر زباله‌های تهران جمع و بهره برداری می‌شود.

عبداللهی گفت: ما این دو پروژه را با بخش خصوصی و شرکت‌های خارجی جلو می‌بریم و تاحدودی نیز این طرح‌ جلو رفته است.

معاون شهردار تهران در ادامه در خصوص زباله سوز بیمارستانی گفت: در مورد زباله‌های بیمارستانی باید تاکید کنم که این موضوع فرا شهرداری است؛ باید با وزارت بهداشت و محیط زیست به توافق برسیم.

وی اضافه کرد: همه تصمیمات در این خصوص در اختیار مدیریت شهری نیست، باید این دو وزارتخانه و سازمان به ما کمک کنند تا تفاهم نامه سه جانبه باشد.

عبداللهی با اشاره به این موضوع که بخش خصوصی در این زمینه هم ورود کرده است، گفت: بخش خصوصی جلو آمده و در حال جمع کردن موضوع هستیم اما ابهامات و سوال‌هایی هم وجود دارد که بخش خصوصی از ما دارد که پاسخ‌گویی بخشی از آن به وزارت بهداشت و محیط زیست برمی گردد.

معاون شهرداری تهران گفت: پس ما تنها تصمیم گیرنده نیستیم، بقیه باید کمک کنند تا بخش خصوصی این زباله سوز را بسازد.

عبداللهی در خاتمه گفت: تفاهم‌نامه هم با بخش خصوصی نوشتیم. درخواست بخش خصوصی این است که تعهدات لازم را به آن ها بدهیم که این تعهدات همه‌اش به ما بر نمی‌گردد. در حال پیگیری توافق سه جانبه هستیم و شواهد و قراین نشان می دهد توافق در دو سه هفته آینده ایجاد می‌شود.

وی گفت: در صورت نهایی شدن توافق تا ۱۸ ماه آینده زباله سوز بیمارستانی به احتمال بسیار در محله آراد ساخته می‌شود.منبع : خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین