سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رد پیشنهاد وسوسه انگیز وهابیت توسط نابغه ای که قرآن را با 50 روش ابداعی از حفظ می خواند
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشنهاد 6میلیارد تومانی وهابیت به نابغه قرآن +فیلم

پیشنهاد وسوسه انگیز وهابیت به نابغه ای که قرآن را با 50 روش ابداعی از حفظ می خواند

شکوری_شبکه تخصصی قرآن

محمد تقی خان

حفظ قرآن و ارائه محفوظات آنهم با بیش از 50 روش ابداعی، از جمله معکوس خواندن آیات، تلاوت آیات با ذکر شمارگان آیات، صفحات، با اشاره چشم و الخ، کاری است که فقط از عهده محمد تقی خان بر می آید.

محمدتقی خان، نوجوان نابغه ای است که قرآن را در ده سالگی و در مدت نه ماه، حفظ کرده است. پاکستانی الاصل است و در خانواده ای روحانی دیده به دنیا گشوده است. طعم تلخ یتیمی را در کودکی چشیده و آخرین خاطره ای که از هجران پدر دارد، تصویری است دردآلود از آخرین منبر خطیبی که حقانیت مرگ را روی منبر وعظ، فریاد زده است.

محمد تقی پس از مرگ پدر به همراه برادرش به منظور تحصیل علوم دینی عازم ایران می شود و در شهر مقدس قم اقامت می گزیند. در سال ۱۳۸۵ و در سن ۹ سالگی با هدف حفظ قرآن کریم در موسسه جامعه القرآن الکریم قم ثبت نام می کند. و آنگاه طی نه ماه، قرآن را حفظ می کند. تنها به یک دلیل: شاد کردن روح پدر. در کودکی شنیده است که خدمت به پدر، موجب عاقبت به خیری و سربلندی انسان در دنیا و آخرت است،‌ و  حالا که از آغوش گرم پدر محروم است، کمر همت بسته است برای حفظ قرآن تا روح پدر شاد شود.

محمد تقی می گوید از طرف وهابیت به او پیشنهاد شده است تا در ازای دریافت مبلغ ۶ میلیارد تومان شیعه بودن خود را انکار کند، که در پاسخ گفته است: من حب علی بن ابی طالب (علیه السلام) و عشق به حسین بن علی (علیه السلام) را با هیچ چیز در دنیا عوض نمی کنم.

این حافظ پاکستانی می تواند با استفاده از ۵۱ روش متنوع به سئوالات قرآنی و علاقه مندان در موضوعات مختلف پاسخ بدهد. که از جمله بیان ترتیب نزولی سوره ها، بیان مکی یا مدنی بودن سوره ها، علت اسم گذاری این سوره ها، بیان معانی و علت نامگذاری سوره ها و  توانایی بر بیان تعداد کاربرد کلمات در قرآن است.
همچنین توانایی پاسخگویی به سوالاتی در زمینه شماره صفحات قرآن، توانایی تلاوت آیات ابتدایی هر صفحه، توانایی در قرائت ابتدا و انتهای صفحات قرآن به صورت ضربدری و توانایی در تلاوت قسمت میانی یک آیه و قسمت آخر آن را دارد محمد تقی خان در به کارگیری و استفاده از آیات در زمینه مسائل روزمره نیز مهارت دارد.
تلاوت آیات با اشاره چشم و  قرائت ابتدای آیه بر اساس حروف پایانی آیات دیگر مانند مشاعره در ادبیات از دیگر استعدادهای شگفت انگیز این حافظ کل است که توجه هر کسی را بر می انگیزد.

قرائت برعکس آیات از انتهای صفحه به آغاز صفحه، تلاوت آیه مورد نظر سوال کننده با پرسیدن نام وی(ایشان می توانند پس از پرسیدن نام و نام خانوادگی سوال کننده آیه انتخاب شده توسط وی را تلاوت نماید)، قرائت قرآن به زبان انگلیسی، ترجمه فارسی و تطبیق آنها با عربی،از دیگر مهارت های دیگر این نوجوان خوش قریحه است.

محمد تقی خان به زبان های فارسی، اردو، انگلیسی و عربی تسلط دارد و در سفرهای تبلیغی به این زبان ها سخن می گوید.

نامبرده تاکنون بیش از سه هزار برنامه قرآنی در کشورها و شهرهای مختلف ایران و جهان انجام داده است و  کام هزاران نفر از مشتاقان کلام وحی را به این کتاب وحیانی، شکربار کرده است.
بنا بر گفته محمد تقی، وهابیت خبیث به او پیشنهاد کرده تا در ازای دریافت مبلغ ۶ میلیارد تومان دست از شیعه گری بردارد، و او با این جواب دندان شکن، مایوسشان کرد که: « من حب علی بن ابی طالب (علیه السلام) و عشق به حسین بن علی (علیه السلام) را با هیچ چیز دنیا عوض نمی کنم.»

پشتکار عجیبی دارد و از 12- 15 ساعت از شبانه روز را به قرائت،‌مرور و تثبیت محفوظات می پردازد. تقی خان با اشاره به اینکه 50 روش از 14 شاخه اصلی شده که هر کدام دارای زیر مجموعه خاص اجرایی است، درباره روش های ارائه مهارت حفظ آیات می گوید:

روش های مختلف مربوط به سوره های قرآنی و صفحات، موضوعات، تکلم با قرآن، روش مربوط به کلمات و حروف، صحابه کرام، اهل بیت و شخصیت، ترجمه قرآن (در حال اجرا)، تسلسل آیات، تلاوت با استفاده از اشاره، سئوالات معماهای قرانی، اسماء مختلف ذکر شده در قرآن، توانایی در یافتن مفاهیم قرآن (در حال اجرا) شاخه های اصلی است که بر آنها تسلط کامل دارم.

 • نابغه ای که قرآن را با 50 روش ابداعی می خواندنابغه ای که قرآن را با 50 روش ابداعی می خواند
 •  

  تلفن : 81200000
  پست الکترونیک : public@tebyan.com
  آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

  ارتباط با ما

  روابط عمومی

  درباره ما

  نقشه سایت

  تعدادبازدیدکنندگان
  افراد آنلاین