تبیان، دستیار زندگی
تئاتر ملل، فرصت آشنایی با آثار روز دنیا
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تئاتر ملل، فرصت آشنایی با آثار روز دنیا

title

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر فجر؛ کاهانی کارگردان نمایش «زبان اصلی»، با استقبال از حضور آثار متنوع در بخش تئاتر ملل، این بخش را فرصت بسیار مناسبی برای هنرمندان تئاتر ایران دانست که از طریق تماشای آثار حاضر در آن می‌توانند با آثار روز و تکنیک‌های اجرایی و محتوایی تئاتر دنیا آشنا شوند.

وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن حضور بیش از پنجاه درصدی هنرمندان تئاتر استان‌ها در جشنواره امسال، این مساله را شروع خوبی است، برای فراگیری جریان آموزش و بهترشدن و بالا بردن کیفیت اجراها  دانست.

رسول کاهانی در خصوص نمایش «زبان اصلی» گفت: نمایش «زبان اصلی» اثری کاملاً رئالیستی است و رابطه از هم گسیخته و فراز و فرودهای زندگی زن و شوهر جوانی را به تصویر می‌کشد که در حال طلاق گرفتن از هم هستند. تمام فضاسازی و صحنه‌های نمایش در دادگاه خانواده روایت می‌شود و جلسات مختلف دادگاه این زوج که در آن هر کدام درباره زندگی مشترکشان مباحثی را مطرح می‌سازند شاکله اصلی داستان نمایش را شکل می‌دهد.

کاهانی گفت: در این اثر نمایشی به مشکلات زن و شوهرهای جوان و جزئیات زندگی زوج‌هایی می‌پردازیم که در ظاهر مشکل حادی با هم ندارد؛ اما عقاید، فرهنگ، شیوه زندگی و تفکراتشان با هم متفاوت است و نمی‌توانند به زبان مشترکی در زندگی با هم برسند. اختلاف زن و شوهر این نمایش از شکایت زن علیه همسرش و تقاضای طلاق وی آشکار می‌شود و در صحنه‌های مختلف نمایش، مخاطب شاهد دعوا و بگو مگوهای این دو در دادگاه است.

وی در خاتمه تاکید کرد:  کار در زمان اجرای خود در تئاتر باران با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه شده است و پیش بینی من این است که باید منتظر خبرهای خوب برای «زبان اصلی» در جشنواره باشیم.انتهای پیام/
خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .