سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دغدغه امنیتی نداریم اما دغدغه فرهنگی جای آن را گرفته است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دغدغه امنیتی نداریم اما دغدغه فرهنگی جای آن را گرفته است

 
title

به گزارش تبیان به نقل از به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در اجلاس سراسری اصحاب عشق با بیان این‌که هم اکنون مهمترین دغدغه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حوزه فرهنگ است، اظهار داشت: دشمنان با تمام امکانات و توان بسیج شده‌اند تا به انقلاب ما ضربه بزنند و این ضربه را در حوزه فرهنگ تدارک دیده‌اند.

وی افزود: اگر الان از ما بپرسند که دغدغه اصلی شما چیست؟ نگران چه هستید؟ و به خاطر چه از کار و زندگی دست کشیده‌اید و در این عرصه جهاد می‌کنید؟ پاسخ و دلیل ما "حفظ انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف آن" خواهد بود.

جعفری با تاکید بر ضرورت مشخص ساختن مرزهای انقلاب اسلامی ادامه داد: مهمترین کار و وظیفه امروز ما این است که این مرزها را پررنگ و مشخص کنیم. کار اصلی ما حفاظت از مرزهای سیاسی، فرهنگی و ارزشی انقلاب اسلامی است و باید از تمام ظرفیت و توان خود در این مسیر استفاده کنیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب از جریان انقلاب اسلامی گفت: یک زمان در محضر رهبری بودیم و ایشان تعبیر زیبایی در این زمینه داشتند؛ معظم له فرمودند "جریان انقلاب اسلامی مانند جریان آب شیرین است و این جریان در میان اقیانوس‌های شور و تلخ در مسیر رشد و تعالی حرکت می‌کند، جلو می‌رود و البته مرزهای خود را حفظ می‌کند".

وی تصریح کرد: نباید اجازه بدهیم که مرزهای انقلاب و غیرانقلاب دچار اختلاط شود و اگر بتوانیم مانند گذشته از این موضوع مراقبت کنیم، کار چندان پیچیده‌ای در ادامه مسیر نخواهیم داشت. رمز و راز ماندگاری انقلاب اسلامی ما همین است که تا امروز مرزهای خود را حفظ کرده‌ایم؛ البته دشمن نیز با پی بردن به این مهم، درصدد ضربه زدن به ما از طریق اختلاط مرزهاست.

جعفری گفت: مقام معظم رهبری در دو دهه اخیر تعابیر مختلف و معناداری پیرامون نقشه‌های فرهنگی دشمن داشته‌اند که از جمله آنها می‌توان به شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی و جنگ فرهنگی اشاره کرد، اما ایشان در بیانات اخیر خود مساله نفوذ را به عنوان راهبرد جدید دشمن در برابر انقلاب و نظام اسلامی مطرح کرده‌اند که یکی از عرصه‌های آن عرصه فرهنگی است.

فرمانده کل سپاه، با پیچیده دانستن جنگ، تهاجم و نفوذ در حوزه فرهنگ افزود: جبهه اصلی امروز جبهه فرهنگی است؛ چراکه زمان و مکان مشخصی ندارد و در جای جای زندگی ما در خانه، شهر، محیط کار و به طور کلی بیخ گوش ماست.

وی تاکید کرد: اهمیت جهاد فرهنگی در انقلاب اسلامی کمتر از جهاد رزمی و دفاعی نبوده و امروز نیاز واقعی ما در همین جبهه است. جنگ فرهنگی دائمی است و هرگز تمام نمی‌شود؛ تا زمانی که انقلاب اسلامی هست و تا زمانی که دشمن هست، جنگ و جهاد فرهنگی هم جریان دارد.

جعفری در پایان با اشاره به ضرورت‌های جهاد فرهنگی اظهار کرد: در جبهه فرهنگی باید هدف گذاری‌های مشترک داشته باشیم و تمام برنامه‌ها و اقدامات ما به طور شفاف و روشن حول محور "انقلاب اسلامی" باشد؛ این یعنی برجسته سازی مرزهای انقلاب؛ یعنی همان چیزی که دغدغه امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین