سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
متاسفانه برخی افراد خود را قانون مدار معرفی می کنند، اما در عمل به شورای نگهبان هجمه وارد می کنند؛ کسانی که به شورای نگهبان خدشه وارد می کنند باید بدانند فقهای عضو شورا آخرت خودشان را به دنیای برخی ها نخواهند فروخت و در گذشته هم مشاهده کردیم که شورای نگهب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 تضعیف شورای نگهبان ممنوع

متاسفانه برخی افراد خود را قانون مدار معرفی می کنند، اما در عمل به شورای نگهبان هجمه وارد می کنند؛ کسانی که به شورای نگهبان خدشه وارد می کنند باید بدانند فقهای عضو شورا آخرت خودشان را به دنیای برخی ها نخواهند فروخت و در گذشته هم مشاهده کردیم که شورای نگهبان فقط براساس شرع و قانون تصمیم گیری می کند.

بخش سیاست تبیان
محمدمهدی عبدخدایی

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام گفت: کشورمان یکی از پیشرفته ترین نظام های سیاسی  است و به همین دلیل کسی حق تهمت زدن و تضعیف کردن شورای نگهبان را ندارد. محمدمهدی عبدخدایی دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام در گفت وگویی با اشاره به طرح برخی هجمه ها به شورای نگهبان درباره تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلسین شورای اسلامی و خبرگان رهبری، اظهار داشت: شورای نگهبان از 6 فقیه که از سوی رهبری تعیین می شوند و همچنین 6 حقوق دان که قوه قضائیه پیشنهاد داده و مجلس به آنها رای می دهد، تشکیل شده و تا به امروز در مراحل مختلف انقلاب  و برقرای نظام جمهوری اسلامی ایران، شورای نگهبان یکی از عواملی بوده که جلوی بسیاری از انحراف ها و کج روی ها را گرفته است.

انتقاد سازنده در ایران هیچ مانعی ندارد و افراد آزادانه می توانند نظرات شان را بیان کنند و از این نظر هیچ محدودیتی در کشور وجود ندارد

وی با بیان اینکه در حقیقت شورای نگهبان  کار کارشناسی انجام می دهد، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان به دلیل جایگاهی که دارد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی را تائید و یا رد می کند و البته همیشه سعی بر این بوده که شخصی بدون دلیل تائید یا رد صلاحیت نشود، اما به هر شکل وظیفه شورای نگهبان سنگین است و سایر نهادها و قوای کشور باید یاری دهنده این نهاد باشند.
عبدخدایی با بیان اینکه در 37 سال گذشته شورای نگهبان حافظ نظام بوده، گفت: کسانی که قصد دارند در نظام جمهوری اسلامی ایران وارد مناصب مختلف شوند و عهده دار مسئولیت شوند باید زندگی پاکی داشته باشند و به قانون اساسی و ولایت فقیه التزام داشته باشند.

کسی حق تضعیف شورای نگهبان را ندارد

دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب  در فتنه 88 درباره اینکه "هر کسی اعتراضی دارد باید از طریق قانونی اقدام کند"، تصریح کرد: کشور ما عالی ترین دموکراسی را در دنیا دارد و یکی از پیشرفته ترین نظام های سیاسی در کشور ما حاکم است، به همین دلیل کسی حق تهمت زدن و تضعیف کردن شورای نگهبان را ندارد.

عبدخدایی با بیان اینکه در 37 سال گذشته شورای نگهبان حافظ نظام بوده، گفت: کسانی که قصد دارند در نظام جمهوری اسلامی ایران وارد مناصب مختلف شوند و عهده دار مسئولیت شوند باید زندگی پاکی داشته باشند و به قانون اساسی و ولایت فقیه التزام داشته باشند.

وی افزود: انتقاد سازنده در ایران هیچ مانعی ندارد و افراد آزادانه می توانند نظرات شان را بیان کنند و از این نظر هیچ محدودیتی در کشور وجود ندارد، اما اگر شخص یا جریانی با  انتقاد خود به اصل کارکرد شورای نگهبان خدشه وارد کند در حقیقت در زمین دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی  بازی کرده است.
دبیرکل جمعیت فدائیان اسلام با اشاره به اینکه وظیفه همه نهادهای کشور تقویت شورای نگهبان است، تاکید کرد: متاسفانه برخی افراد خود را قانون مدار معرفی می کنند، اما در عمل به شورای نگهبان هجمه وارد می کنند؛ کسانی که به شورای نگهبان خدشه وارد می کنند باید بدانند فقهای عضو شورا آخرت خودشان را به دنیای برخی ها نخواهند فروخت و در گذشته هم مشاهده کردیم که شورای نگهبان فقط براساس شرع و قانون تصمیم گیری می کند.


منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین