سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فاضل نظری مجموعه ای از غزل های خود را در قالب دفتر شعری تازه با عنوان «کتاب» منتشر خواهد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فاضل نظری «کتاب» منتشر می کند

فاضل نظری مجموعه ای از غزل های خود را در قالب دفتر شعری تازه با عنوان «کتاب» منتشر خواهد کرد.

بخش کتاب وکتاب خوانی تبیان
فاضل نظری

فاضل نظری شاعر معاصر از آماده انتشار شدن دفتر شعر تازه ای از خود با عنوان «کتاب» خبر داد و گفت: این مجموعه پنجمین دفتر شعر بنده خواهد بود که شامل ۳۹ غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه و اجتماعی است.
وی ادامه داد: این دفتر شعر در ادامه سایر دفاتر شعر من منتشر می شود با همان تفاوت هایی که تمامی آنها با کارهای قبل از خود داشته اند. یعنی شباهت های آنها با همدیگر و نیز تفاوت هایشان در این دفتر شعر حضور دارد.
نظری در پاسخ به این سوال که چرا نام این دفتر شعر را سابق بر این «خط» عنوان کرده بود نیز گفت: پیش از این قرار بود این دفتر با عنوان خط منتشر شود اما برخی از اشعار آن را تغییر دادم و متناسب با حال و هوای تازه این اشعار و در کنار هم قرار گرفتنشان، عنوان مجموعه نیز تغییر کرد و نام تازه را نیز بر اساس حال و هوای تازه و عمومی این غزل ها انتخاب کردم.

 سه گانه شعر فاضل نظری که در قالب سه دفتر با عنوان گریه های امپراطور، اقلیت و آنها تاکنون بیش از چهل نوبت در انتشارات سوره مهر تجدید چاپ شده است و مجموعه شعر ضد نیز تاکنون ۲۴ نوبت در سوره مهر به چاپ رسیده است

وی در ادامه در باره نام تازه این دفتر شعر نیز گفت: کتاب پیش از هر چیز نام معجزه پیامبر عزیزمان است و من با این نام گذاری در صدد بودم تا اهمیت این معجزه را یادآوری کرده باشم. از سویی دیگر انتخاب این نام تلاشی است برای نشان دادن اهمیت کتاب و خواندن.
وی تصریح کرد: شعرهایی وجود دارد که باید خوانده شوند و شعرهایی هم هستند که باید دیده شوند. غزل های این دفتر شعرم در زمره اشعاری هستند که باید خوانده شوند و پس از قرائت مکتوبش می توان درباره آنها صحبت کرد.
این شاعر در ادامه درباره ناشر این مجموعه نیز گفت: ترجیح قلبی من این است که این دفتر شعر را در حوزه هنری و با انتشارات سوره مهر منتشر کنم که هم ناشر موفقی است و حرفه ای و هم موفقیت های چشمگیری داشته است. با این همه به دلیل رابطه کاری من با حوزه هنری شاید فرصت انتشار دفتر شعر در سوره مهر را به شاعران جوانتر از خودم بدهم.
یادآوری می شود سه گانه شعر فاضل نظری که در قالب سه دفتر با عنوان گریه های امپراطور، اقلیت و آنها تاکنون بیش از چهل نوبت در انتشارات سوره مهر تجدید چاپ شده است و مجموعه شعر ضد نیز تاکنون ۲۴ نوبت در سوره مهر به چاپ رسیده است.


منبع: مهر

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین