سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روحانی ، پاریس را به مقصد تهران ترک کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روحانی ، پاریس را به مقصد تهران ترک کرد

دکتر حسن روحانی در سفر خود به فرانسه با رییس جمهوری این کشور ملاقات و درباره راه های توسعه روابط دو کشور و مسایل مورد علاقه در عرصه دوجانبه و منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.

بخش سیاست تبیان
روحانی

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکتر حسن روحانی در سفر خود به فرانسه با رییس جمهوری این کشور ملاقات و درباره راه های توسعه روابط دو کشور و مسایل مورد علاقه در عرصه دوجانبه و منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کرد.
رییس جمهوری همچنین علاوه بر دو دور دیدار و گفتگو با روسای شرکت های بزرگ اقتصادی فرانسه در جمع اندیشمندان علوم سیاسی و روابط بین الملل فرانسه (ایفری) نیز سخنرانی کرد.
در این سفر 20 سند همکاری مشترک در عرصه های مختلف بین دو دولت به امضاء رسید و بخش های خصوصی ایران و فرانسه نیز بیش از 10 سند همکاری مشترک به امضاء رساندند.
دکتر روحانی همچنین در سفر به ایتالیا نیز بستر تحرکی جدی در روابط دو کشور را در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، توریسم و علمی و فناوری، با امضای 14 موافقتنامه و توافق بر سر نقشه راه همکاری های مشترک، هموار کرد.
رییس جمهوری ایران پیش از ترک رم در گفت و گویی با خبرنگاران تاکید کرد که شعاع طرح های مشترک اقتصادی ایران و ایتالیا فراتر از دو کشور و به نفع منطقه خواهد بود.
دکتر روحانی در جریان این سفر ضمن دیدار با رییس جمهوری و نخست وزیر ایتالیا، در واتیکان؛ مقر کاتولیک های جهان، با پاپ فرانسیس نیز دیدار و گفت وگو کرد.
رییس جمهوری که گروهی از فعالان بخش خصوصی ایران نیز وی را در سفر به رم همراهی می کردند، همچنین نشستی با فعالان اقتصادی و تجار ایتالیایی داشت؛ نشستی که همکاری بخش های خصوصی دو کشور را عمق بیشتری خواهد بخشید.منبع:www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین