سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فرهنگ احترام به سالمند در جامعه پررنگ شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرهنگ احترام به سالمند در جامعه پررنگ شود

 
title

به نقل از ایرنا، دکتر فهمیه فرهمند پور عصر سه شنبه در جریان سفر خود به استان مرکزی، در بازدید از مرکز نگهداری سالمندان جهاندیده اراک افزود: سالمندی بخشی از زندگی است و باید به بهترین نحو ممکن سپری شودکه دستیابی به این مهم نیاز به برنامه های کارآمد و تقویت زیر ساخت ها دارد.
وی بیان کرد: سالمندان سرمایه ای ارزشمند از تجارب هستند و فرهنگ احترام به سالمند باید همواره در کشور حفظ و تقویت شود.
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده ادامه داد: ایران کشوری با بیشینه فرهنگی بالا است و خیل جمعیت جوان که امروز نقطه پرنعداد هرم جمعیتی کشور را شامل می شود درحال حرکت به سمت سالمندی است و می طلبد که تصمیم سازان از هم اینک نیازهای و زیرساخت های لازم را ببینند.
فرهمند پور بیان کرد: اگرچه جامعه مادر حال گذار از سنتی به مدرن است اما فرهنگ نگهداری سالمند و حمایت های خانوادگی از زندگی سالمندی مسئله ای است که نباید رنگ ببازد.
مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده اضافه کرد: امروز آمادگی روانی، اخلاقی و عاطفی برای پذیرا بودن سالمندان در خانواده ها کاهش یافته که این زنگ خطری جدی است و باید برای رفع این مشکل به بسترهای حمایتی و تشویقی توجه خاص شود.
مدیرعامل موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی در این دیدار گفت: سیاست بهزیستی به سمت ایجاد مراکز نگهداری روزانه سالمندان است.
پروانه جهانبان افزود: مراکز روزانه نگهداری سالمندان به عنوان مهد سالمندان تلقی می شود که این قشر می توانند از طریق این مراکز، بخشی از ساعات روز را در بیرون از منزل سپری کنند و در جمع افراد هم سن خود قرار می گیرند و دوباره به آغوش خانواده باز گردند.
وی بیان کرد: مرکز نگهداری جهاندیده سالمندان از هشت صبح با سرویس به این مرکز منتقل در طول مدت حضور خود از خدمات آموزشی، فیزیوتراپی، توانبخشی، درمانی، پرستاری و تفریحی بهره مند می شوند و پس از صرف ناهار مجدد با سرویس به منازل خود برمی گردند.
مدیرعامل موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی ادامه داد: 30 درصد هزینه های این مرکز از طریق بهزیستی و 70 درصد از طریق مشارکت و حمایت خیران تامین می شود.
جهانبان بیان کرد: به طور میانگین در این مرکز روزانه 35 تا 55 نفر سالمند نگهداری می شود.
مرکز نگهداری روزانه سالمندان جهاندیده در فضای استیجاری به وسعت یکهزار متر مربع و 600 متر مربع زیربنا است و ظرفیت نگهداری 80 سالمند را داراست.
مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور در سفر یک روزه به استان مرکزی در نشست کارگروه زنان و خانواده استان مرکزی نیز حضور یافت.ک/2
3005/6013/


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین