تبیان، دستیار زندگی
میدان داری شاعران زیر 30 سال در جشنواره شعر فجر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میدان‌داری شاعران زیر 30 سال در جشنواره شعر فجر

title

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، در ادامه سلسله محافل دهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر، پایتخت کشور، میزبان جوانان شاعر کمتر از 30 سال است.
در این محفل که صرفاً به شعرخوانی جوانان زیر 30 سال اختصاص دارد، شاعران شناخته‌ شده و پیشکسوتی چون محمدعلی بهمنی، ساعد باقری، عباسعلی براتی‌پور، حمیدرضا شکارسری، بهروز یاسمی، سعید بیابانکی و علی داوودی نیز حضور دارند و شاعران جوان، شعر خود را در حضور این شاعران خواهند خواند.
علاوه بر این شاعران، تنی چند از اعضای هیئت علمی این جشنواره شامل اسماعیل امینی، جواد محقق، حسین آهی، علی‌محمد مؤدب، بیوک ملکی، مریم حسینی و محمدرضا تقی‌دخت در محفل شعرخوانی جوانان حاضر خواهند بود.
محفل شعر جوانان روز پنجشنبه، 8 بهمن، ساعت 14:30 در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود و حضور در آن برای عموم علاقه‌مندان به شعر و ادبیات فارسی و به ویژه دوستداران شعر جوان آزاد است.
تاکنون سه محفل از محافل شعرخوانی دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در شهرهای قم، ری و ایلام برگزار شده و پس از تهران، نوبت به شاعران شمال‌غرب کشور خواهد رسید تا اشعار خود را روز شنبه در قالب پنجمین محفل جشنواره شعر فجر در ارومیه ارائه دهند.
همچنین برنامه‌های شعرخوانی شاعران جشنواره شعر فجر در لبنان به عنوان نخستین محفل برون‌مرزی این جشنواره، روز گذشته پایان یافت و شاعران ایرانی از این کشور عربی به جمهوری اسلامی ایران بازگشتند.
دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و به دبیری اسماعیل امینی برگزار می‌شود که آیین پایانی این جشنواره در اوایل اسفندماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.


iqna.ir | خبرگزاری بین المللی قرآن

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .