سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همایش پیوند آسمانی و بررسی نقش جوامع اینترنتی در ازدواج به همت انجمنهای تخصصی موسسه تبیان و در سالروز ازدواج ریحانه نبی و سید الاوصیاء روز جمعه یکم دی ماه از ساعت 14 الی 30/16 در محل تالار اندیشه حوزه هنری سازمان ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری همایش پیوند آسمانی و بررسی نقش جوامع اینترنتی در ازدواج


همایش پیوند آسمانی و بررسی نقش جوامع اینترنتی در ازدواج به همت انجمنهای تخصصی موسسه تبیان و در سالروز ازدواج ریحانه نبی و سید الاوصیاء روز جمعه یکم دی ماه از ساعت 14 الی 30/16 در محل تالار اندیشه حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار گردید.

در این همایش مهمانانی چون حجت الاسلام و المسلمین دکتر خاموشی (ریاست سازمان تبلیغات اسلامی) ، دکتر طالب پور (مدیرعامل موسسه تبیان) ، مهندس مجردی (عضو هئیت مدیره و معاونت اطلاع رسانی موسسه تبیان) و دکتر دوایی (استاد دانشگاه) حضور داشتند.

در ابتدای مراسم آقای غدیری آیه ای از قرآن کریم را قرائت نمودند و سپس سرود ملی جمهوری اسلامی ایران پخش گردید.

در ادامه آقای حیرانی (دبیر بخش ورزشی سایت تبیان) که زحمت اجرای برنامه این همایش را بر عهده داشت ، ضمن خیر مقدم به میهمانان و کاربران تبیان سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را تبریک گفت.

سپس خانم احمدی (دبیر انجمن های تخصصی تبیان) گزارشی از فعالیت های بخش انجمن ها و چگونگی همایش را توضیح دادند. در ادامه نماهنگ ساخته شده ای از بخش انجمن های تخصصی تبیان برای حضار در سالن نمایش داده شد.

در این همایش برگه های نظرسنجی و قرعه کشی هم بین حضار پخش گردید تا در پایان این همایش به قید قرعه به 6 نفر هدایایی اهدا گردد.

در ادامه آقای مهندس مجردی (عضو هیئت مدیره و معاونت اطلاع رسانی موسسه تبیان) در مورد معاونت اطلاع رسانی و فعالیت های صورت گرفته در این معاونت بخصوص بخش انجمن های سایت مواردی را بیان کردند.

سپس آقای کاتوزیان از مداحان اهل بیت (ع) در مدح حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اشعاری را سرودند که حضار با فرستادن صلوات ایشان را همراهی کردند.

از قسمت‌های دیگر این برنامه سخنرانی آقای دكتر مهدی دوایی (استاد دانشگاه) بود كه پیرامون "برقراری ارتباط سالم با دیگران" نكات ارزشمندی را ارایه نمودند و با سخنان خود ضمن تحسین اکثر حاضرین ، توجه جمع را به ایرادات خود جلب کرده بود که قسمتی از اهم آن را در ذیل مرور می کنیم :

دکتر دوایی در سخنان خود با اشاره به این موضوع که برای برقراری رابطه سالم با دیگران ، تكنیك هایی لازم است گفت : كه این رابطه می‌تواند با یكی از نزدیكان مانند همسر، پدر، مادر و یا یكی از دوستان باشد که از جمله این تكنیك‌ها هم می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- بتوانیم هر پدیده را از دید مخاطب نگاه كنیم.

- از نقاطی كه مشترك نیستیم با هم حرف نزنیم و اگر هر دو یك موضوع را تجربه كردیم در این صورت صحبت كردن در مورد آن مشكلی ندارد.

- استفاده از زبان بدن

به طوری كه طبق تحقیق‌های انجام شده 7% این زبان است كه رابطه ایجاد می‌كند، 55%حركات بدنی است و 38% لحن كلام است كه رابطه برقرار می‌كند.

در واقع صرف گفتن كلام زیبا برای ارتباط برقرار كردن كافی نیست ، بلكه حالت چهره و حركات بدنی و لحن كلام همه‌ اینها در كنار هم یك ارتباط عاطفی زیبا برقرار می‌كند. بیان كردن احساس نیز یكی از مهمترین عوامل است .

و ایشان در آخر حدیثی از حضرت علی(ع) فرمودند:

خدایا تو آنگونه‌ای هستی كه من دوست دارم، پس مرا آنگونه‌ای قرار ده كه تو دوست داری.

بعد از سخنان آقای دکتر دوایی نماهنگی دیگر از فعالیت های انجمن ها در نمایشگاه قرآن پخش گردید.

در ادامه اسامی 8 زوج تبیانی قرائت شد تا برای دریافت هدیه بر روی سن بروند تا هدایایشان را از دست آقایان دکتر طالب پور ، مهندس مجردی و حجت الاسلام و المسلمین سادات منصوری و خانم حسینی (قائم مقام معاونت اطلاع رسانی و سرپرست امور کاربران) بگیرند.

که اسامی آنها به شرح ذیل است :

- آقای مهدی ولی خانی

- آقای محمد سلیمی

- آقای حمید هاشمی

- آقای هادی هاشمی

- آقای حسین عسگری

- آقای مهدی رفیعی

- آقای محمدرضا عبادی پور

- آقای هادی اعظمی

البته بعضی از زوجهای نامبرده غایب بودند.

بعد از اهدای هدایا به زوج های جوان آقای دكتر طالب پور از كلیه‌ دست‌اندركاران تبیان و بخصوص برگزاركنندگان این همایش و از كاربران تشكر و قدردانی نمودند.

یكی دیگر از قسمتهای جالب برنامه نشست حجت الاسلام و المسلمین سادات منصوری با یكی از زوجهای تبیانی (آقای سیدهادی هاشمی و همسرشان) بود.

موضوع این نشست "ازدواج از طریق آشنایی بوسیله اینترنت و سن ازدواج " بود ، كه در فضایی گرم و صمیمانه برگزار گردید که نتیجه این نشست در مورد ازدواج از طریق اینترنت این بود که می توان در فضایی سالم و در سایتی فرهنگی كه نظارت بر آن باشد و با مشاوری مخصوص ، چنین ازدواج‌هایی صورت گیرد و در مورد سن ازدواج هم یکی از مشکلات ازدواج در سن پایین مشكل مالی است كه اگر این مشكل حل شود چه نیكوتر است كه جوانها در سن پایین ازدواج كنند. چرا كه در سن پایین هر دو زوج با هم بزرگ می شوند و با هم كامل می شوند. زیرا هنوز شخصیت آنها كامل شكل نگرفته است.

البته در مورد ازدواج در سن بالا هم بحث هایی صورت گرفت که معایب آن این است که چون شخصیت هر دو طرف كامل شده و شكل گرفته بعد از ازدواج سعی می كنند با هم كنار بیایند یعنی همدیگر را تحمل می‌كنند و بنابراین فقط زندگی می کنند و مشکل دیگر ازدواج در سنین بالا فاصله‌ سنی آنها با فرزندانشان خواهد بود و این خود مشكل بزرگی است.

بعد از این نشست که مورد استقبال اکثر حضار قرار گرفت ، تقدیر از مدیران برتر انجمنها و برگزیدگان مسابقه‌ مقاله نویسی و كاریكاتور بود ، كه اسامی مدیران برگزیده بدین صورت است :

- خانم حمیده تقی زاده مدیر انجمن معارف

- خانم طاهره توسلیان مدیر انجمن روانشناسی

- آقای علیرضا كلاهچی مدیر انجمن حوزه علمیه

اسامی برندگان برترین مقالات :

- خانم مهتاب آقاجانی فشارکی با عنوان "نقش مشاوره در ازدواج"

- خانم مریم مهاجری با عنوان "عشق و ایمان و معیارهای انتخاب همسر"

اسامی برنده در بخش کاریکاتور :

- خانم معصومه ابراهیمیان

و در انتهای همایش نیز به قید قرعه به 6 نفر از حاضرین در جلسه هدایایی اهدا گردید.

در پایان جا دارد تا از خانم حسینی (قائم مقام معاونت اطلاع رسانی و سرپرست امور کاربران) ، خانم مه آبادی (مسئول بخش عضویت) ، خانم احمدی (دبیر انجمن های تخصصی تبیان) ، آقای محمد صادق محمدی ، آقای هادی علیزاده ، و تمامی کسانی که زحمت برپایی و اجرای این همایش را کشیدند تا به خوبی برگزار گردد ، تشکر نماییم.

روابط عمومی موسسه تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین