سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در پی تصمیم آمریکا و اتحادیه اروپا برای رفع تحریم های ایران، وزیر خارجه کانادا نیز گفت: این کشور تحریم های اقتصادی خود علیه ایران را لغو می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کانادا تحریم های اقتصادی ایران را لغو می کند

 در پی تصمیم آمریکا و اتحادیه اروپا برای رفع تحریم های ایران، وزیر خارجه کانادا نیز گفت: این کشور تحریم های اقتصادی خود علیه ایران را لغو می کند.

بخش سیاست تبیان
پرچم کانادا

به نقل از پرس تی وی، استفان دیون، وزیر خارجه کانادا، روز سه شنبه پس از نشست پارلمان به خبرنگاران گفت: لغو این تحریم ها به شرکت های کانادایی اجازه می دهد تا مانند شرکت های اروپایی و آمریکایی برای حضور در بازار ایران شتاب کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر خارجه کانادا گفت: «اگر ایرباس می تواند به ایران هواپیما بفروشد چرا شرکت بمباردیر نتواند؟»
شرکت بمباردیر کانادا یکی از مهم ترین شرکت های هواپیماسازی دنیا است که هواپیماهای آن در مقایسه با تولیدات ایرباس اروپا و بوئینگ آمریکا ارزان تر است.
با این حال وزیر خارجه کانادا به زمان لغو تحریم ها اشاره نکرد و فقط گفت این تحریم ها به سرعت لغو می شوند.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا هم چندی پیش گفته بود امیدوار است روابط دیپلماتیک کانادا و ایران از سرگرفته شود زیرا ایران «گام های قابل توجهی» در روابط خود با کشورهای جهان برداشته است.
پس از آن که از 26 دی توافق هسته ای ایران و 1+5 اجرا شد، آمریکا و اتحادیه اروپا لغو تحریم های هسته ای ایران را آغاز کردند.
کانادا از سال 1391 روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرد و یک سال بعد تحریم های اقتصادی خود علیه تهران را اعمال کرد.
وزیر خارجه کانادا همچنین در ارتباط با بازگشایی سفارت این کشور در تهران گفت: هنوز زود است درباره این موضوع بحث شود.


منبع : ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین