سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این که طی ۳ تا ۵ سال آینده تعداد ناوگان هوایی فعال کشور باید به ۵۰۰ فروند افزایش یابد،گفت: قرارداد خرید ۱۱۴ هواپیمای ایرباس ظرف یک تا ۲ ماه آینده نهایی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

قرارداد خرید ۱۱۴ هواپیمای ایرباس تا ۲ ماه آینده

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اعلام این که طی ۳ تا ۵ سال آینده تعداد ناوگان هوایی فعال کشور باید به ۵۰۰ فروند افزایش یابد،گفت: قرارداد خرید ۱۱۴ هواپیمای ایرباس ظرف یک تا ۲ ماه آینده نهایی می شود.

بخش اقتصاد تبیان
سیدمهدی هاشمی

سیدمهدی هاشمی در اجلاس کاپا اظهار کرد: بر اساس سند چشم انداز کشور باید در سال 1404 (2027) قدرت اول منطقه در صنعت حمل و نقل به خصوص هوایی باشیم. این یک ضرورت و پیش نیاز است که بتوانیم به این جایگاه دست پیدا کنیم.
وی بیان کرد: متاسفانه به دلایلی از جمله مهم ترین آن تحریم ظالمانه ایران نتوانسته ایم در این بخش صنعت آنطوری که مورد انتظار است پیشرفت کنیم.
وی با بیان این که مشارکت دنیا در صنعت هوانوردی یک سیاست برد-برد خواهد بود که می تواند منافع مادی سرمایه گذاران و ایران را تامین کند، تصریح کرد: این تحریم علاوه بر محدودیت برای ایران ضررهای مالی را به کشورهای دیگر وارد کرده است.
وی یادآور شد: برنامه های کوتاه و میان مدت را در دست اجرا داریم و برای برنامه های بلند مدت فرصت بیشتری جهت تصویب و اجرا نیاز داریم.
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: طی یکی دو ماه آینده قرارداد خرید 114 هواپیمای ایرباس نهایی می شود و پیش بینی شده تعداد خرید هواپیما به 500 فروند افزایش یابد.
وی افزود: هم اکنون تعداد 150 هواپیمای فعال ناوگان هوایی کشور را باید طی یک برنامه کوتاه مدت به 500 فروند افزایش دهیم. شاید طی سه سال تا 5 آینده این امر بتواند محقق شود.
هاشمی افزود: در طول سال های اخیر ما خسارت هایی را خصوصا خسارت های انسانی را به دلیل تحریم های هوانوردی خورده ایم، چرا که با توجه به تحریم های ظالمانه حوادث ما از نُرم جهانی بالاتر بود. این حوادث شاید نسبت به نُرم جهانی 2 یا 3 برابر بوده است اما شاید اگر همین نیروهای ارزشمند را نداشتیم  میزان خسارت ها بیش از این می شد.
وی با تاکید  بر این که برای ما کیفیت، زمان و هزینه در بخش سرمایه گذاری های صنعت هوانوردی مهم است، گفت: باید تلاش کنیم شرایط مورد نیاز برای حضور سرمایه گذاران خارجی فراهم کنیم و متعهد می شویم از همه ظرفیت ها برای رشد این بخش استفاده کنیم.


منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین