سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پیکر زنده یاد احمد محسن پور، نوازنده ی کمانچه و از فعالان عرصه موسیقی در خطه ی مازندران عصر اول بهمن ماه در امامزاده حمزه (ع) شهرستان قائم شهر آرام گرفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تدفین احمد محسن پور در قائم شهر

پیکر زنده یاد احمد محسن پور، نوازنده ی کمانچه و از فعالان عرصه موسیقی در خطه ی مازندران عصر اول بهمن ماه در امامزاده حمزه (ع) شهرستان قائم شهر آرام گرفت.

بخش هنری تبیان
احمد محسن پور

این هنرمند که مدت ها با بیماری سرطان ریه دست وپنجه نرم کرد، 30 دی ماه در سن 70 سالگی درگذشت و پیکرش روی دوش دوستدارانش به سمت امامزاده حمزه (ع) بدرقه شد.
فرزند این هنرمند توضیح داد: مراسم تشییع پدرم، پنجشنبه با حضور دوستدارانش و هنرمندانی مانند حسین علیزاده، محمدرضا درویشی، علی اکبر شکارچی و ... برگزار شد و آن ها درباره ی جایگاه هنری پدرم سخن گفتند.
احمد محسن پور سال 1324 در روستای قادیکلای قائم شهر متولد شد. این هنرمند که نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داشت، یکی از حافظان موسیقی قومی منطقه شمال البرز محسوب می شد.
نگاه پژوهشی محسن پور به مقوله ی موسیقی قومی موجب شد تا این هنرمند در بیش از نیم قرن فعالیتش، علاوه بر ثبت و ضبط دو رپرتوار مهم مازندرانی و گلستانی، ده ها اثر موسیقایی را که محصول ذوق و منطبق بر ساختارهای موسیقی قومی است، منتشر کند.
محسن پور در سال 1363 با تاسیس فرهنگ خانه ی مازندران و دعوت از برجسته ترین اساتید، موسیقیدانان و هنرمندان موسیقی کشور، به تشکیل کلاس های آموزش موسیقی ردیفی و قومی همت گماشت که حاصل آن تربیت شاگردانی در حوزه ی موسیقی بود.منبع: ایسنا

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین