سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اعلام واگذاری دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا(ع) به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در هفته گذشته به جای اینکه بازتاب خوبی برای علاقه مندان دو تیم داشته باشد و این مساله ابزاری برای پیشرفت دو باشگاه شود بیشتر شائبه برانگیز شده است. مشکل از آنجا شروع شد که ه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احتمال قرعه کشی در برنامه نود!

اعلام واگذاری دو ورزشگاه شهید کاظمی و امام رضا(ع) به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در هفته گذشته به جای اینکه بازتاب خوبی برای علاقه مندان دو تیم داشته باشد و این مساله ابزاری برای پیشرفت دو باشگاه شود بیشتر شائبه برانگیز شده است.

بخش ورزشی تبیان
برنامه نود

مشکل از آنجا شروع شد که هر دو باشگاه انگشت روی ورزشگاه شهید کاظمی گذاشتند که امکانات بهتری دارد. موضع گیری دو باشگاه بابت اینکه ورزشگاه شهید کاظمی برای کدام یک باشد باعث شد تا شهرداری تهران برای اتخاذ تصمیم نهایی جلسه دیگری برگزار کند. درنهایت جلسه واگذاری دو ورزشگاه به سرخابی های پایتخت صبح دیروز و با حضور معاونان فرهنگی، اجتماعی و امور مناطق شهرداری تهران، علی اکبر طاهری مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و بهرام افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال و برخی از اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در دفتر شهردار تشکیل شد.
به گزارش کاپ، محمد باقر قالیباف شهردار تهران در اینستاگرام خود دراین باره نوشته است: «به لطف خدا اولین جلسه هماهنگی برای اعطای امتیاز بهره برداری 2 ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی به 2 تیم پرطرفدار پایتخت با حضورآقایان نجف نژاد رئیس هیات مدیره و افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال، کاشانی عضو هیات مدیره وطاهری مدیرعامل پرسپولیس و گرشاسبی مدیرکل تربیت بدنی استان تهران برگزار  و مقرر شد کارگروهی متشکل از مدیران 2 تیم و سازمان ورزش شهرداری تشکیل و ظرف حداکثر 10 روز نسبت به نحوه تعیین اختصاص ورزشگاه به تیم ها تصمیم گیری کنند.»

اختلافی میان استقلال و پرسپولیس نیست

رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس پس از این جلسه از اقدامات ورزشی موثر شهرداری تهران تقدیر کرد. جعفر کاشانی در گفت وگو با کاپ گفت: «جلسه بسیار خوبی را برگزار کردیم، البته با تجربه ای که من دارم جلساتی که در شهرداری تهران برگزار شده همواره مثبت و با نتیجه همراه شده است. یادم می آید در زمانی که قصد داشتیم باشگاه شاهین را هم تاسیس کنیم از شهرداری تهران کمک گرفتیم. ازهمان زمان خاطرات خوبی در ذهن من باقی مانده است. من از چند وقت پیش که کلنگ ورزشگاه های شهید کاظمی و امام رضا(ع) به زمین خورده بود در جریان این موضوع بودم که قرار است این 2 ورزشگاه به استقلال و پرسپولیس واگذار شود، البته شهرداری فقط به بحث ساخت اماکن ورزشی توجه نمی کند و من در جریان هستم که به خیلی از پیشکسوتان که نیازمند هستند کمک کرده اند.
حتی در این جلسه گرشاسبی از قالیباف خواست که برای ترمیم ورزشگاه های آزادی و شهید شیرودی دست به کار شود.از این پس با یک برنامه ریزی خوب باید پرسپولیس و استقلال بتوانند بلیت بازی های خود را بفروشند و ازاین طریق درآمد کسب کنند. من از هر دو ورزشگاه بازدید کردم و معتقدم شهرداری تمام امکانات را به صورت یکسان در اختیار آنها قرار داده است. فکر نمی کنم اختلافی میان استقلال و پرسپولیس برای دراختیار گرفتن این دو ورزشگاه به وجود بیاید.

پیشنهاد قرعه کشی در برنامه 90

امارئیس هیات مدیره باشگاه استقلال می گوید در صورتی که کارگروه تشکیل شده در شهرداری مشخص نکند که در نهایت ورزشگاه شهید کاظمی به استقلال می رسد یا پرسپولیس، قرعه کشی تکلیف را روشن خواهد کرد و پیشنهاد عجیبی را مطرح می کند. مقداد نجف نژاد در گفت وگو با «ایسنا» گفت: «جلسه بسیار خوبی بود و در نهایت قرار شد کارگروهی متشکل از شهردار، سردار رضایی رئیس تربیت بدنی شهرداری، بنده، افشارزاده، کاشانی و طاهری تشکیل شود و در این رابطه تصمیم گیری صورت گیرد. استقلال و پرسپولیس پتانسیل استفاده از ظرفیت ورزشگاه های یاد شده را دارند و می توانند با کمک این ورزشگاه ها تا حدی خودکفا شوند. ما به عنوان باشگاه استقلال درخواست کرده ایم ورزشگاه شهید کاظمی را در اختیارمان قرار دهند.» نجف نژاد در پاسخ به این سوال که در صورتی که استقلال و پرسپولیس روی ورزشگاه شهید کاظمی توافق نکنند، چه کسی این ورزشگاه را در اختیار می گیرد، گفت: «نهایتا اگر توافقی شکل نگیرد، احتمال دارد یک قرعه کشی برگزار شود و پیشنهاد بنده این است که این قرعه کشی در جایی برگزار شود که ملت ایران شاهد آن باشند و بهترین جا برای قرعه کشی برنامه 90 است. با این همه همان طور که گفتم این تنها در حالتی رخ می دهد که کارگروه تشکیل شده و طرفین به نتیجه نهایی نرسند.»


منبع: کاپ

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین