سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برخی افراد که امروز در صحنه انتخابات مجلس خبرگان حاضر شده اند در فتنه 88 هم به قانون تمکین نکردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علت غضب ناصالحان از شورای نگهبان!

برخی افراد که امروز در صحنه  انتخابات مجلس خبرگان حاضر شده اند در فتنه 88 هم به قانون تمکین نکردند.

بخش سیاست تبیان
حجت‌الاسلام والمسلمین محمود رجبی

حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به دلایل برخی هجمه ها و فضاسازی ها نسبت به شورای نگهبان درباره تائید صلاحیت برخی افراد خاص در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: جایگاه مجلس خبرگان رهبری حساس و مهم در سرنوشت کشور و تداوم انقلاب اسلامی بوده و طبیعی است وقتی شورای نگهبان براساس وظیفه شرعی و قانونی خود مانع ورود افراد ناصالح به این مجلس می شود، مورد خشم و غضب افراد قانون شکن واقع می شود.
وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده انقلاب و کسانی که به دنبال جاه طلبی هستند، می خواهند با ورود به مجلس خبرگان منزلت اجتماعی کسب کنند و وقتی شورای نگهبان مانع ورود آنها می شود به دنبال مقابله کردن با این نهاد انقلابی هستند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه "فقهای شورای نگهبان مورد تائید حضرت امام(ره) و هم اکنون مورد تائید و وثوق رهبر معظم انقلاب هستند"، خاطرنشان کرد: فقهای شورای نگهبان افرادی هستند که در تمام طول انقلاب براساس قانون و شرع مقدس اسلام تصمیم گیری کرده اند و تحت هیچ گونه فشاری قرار نگرفته و در آینده نیز قرار نخواهند گرفت، به همین دلیل هیاهوی جبهه ضدانقلاب و بی بصیرت هیچ تاثیری در روند بررسی صلاحیت ها نخواهد داشت.
وی ادامه داد: در مورد تائید و یا ردصلاحیت ها باید روند قانونی دنبال شود و کسانی که امروز فضاسازی می کنند قطعا برنامه ها و نقشه های دیگری برای ایجاد یک فتنه جدید دارند.
حجت الاسلام رجبی با طرح این موضوع که برخی افرادی که امروز در صحنه  انتخابات مجلس خبرگان حاضر شده اند در فتنه 88 هم به قانون تمکین نکردند، افزود:باید از برخی آقایان پرسید شما که در فضای فتنه 88 قانون شکنی کردید چطور حاضر شده اید دوباره در انتخابات شرکت کنید؟
وی اضافه کرد: عده ای از خواص در سال 88 به قانون اساسی، قوانین مدنی و سخنان رهبر انقلاب توجهی نکردند و حاضر هم نیستند از فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 اعلام برائت کنند، بنابراین این خواص اصلا نباید نامزد انتخابات شوند؛ این خواص یا باید در محضر ملت توبه کنند و بگویند تسلیم قانون هستند یا اینکه به دنبال ورود به نهادهای انقلابی کشور نباشند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برخی داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری عنوان می کنند از مراجع و علما اجازه اجتهاد دارند، تصریح کرد: براساس قانون اساسی تائید صلاحیت و اجتهاد داوطلبان بر عهده شورای نگهبان است و خود مراجع هم راضی نیستند از آنها سوءاستفاده شود و به دنبال اجرای قانون هستند.


منبع: تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین