سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک، اجرا خواهد شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تکذیب منتفی شدن برگزاری انتخابات الکترونیک

 در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک، اجرا خواهد شد.

بخش سیاست تبیان
وزارت کشور

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در پی انعکاس خلاف واقع مصوبه مجلس شورای اسلامی در برخی از رسانه ها و انتشار تیترهای خبری غلطی با مضمون منتفی شدن برگزاری انتخابات الکترونیک ، وزارت کشور، اطلاعیه ای منتشر کرد.

 تغییری در روند تعامل بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان در امر انتخابات الکترونیک واقع نشده است و همچنان که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با توافق بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان؛ اخذ رأی و شمارش آراء در 14 حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک انجام شد

بنا بر این گزارش متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است؛
در پی انعکاس خلاف واقع مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در برخی از رسانه ها و انتشار تیترهای خبری غلطی نظیر برگزاری انتخابات الکترونیک منتفی شد، به استحضار ملت شریف ایران و اصحاب محترم رسانه می رساند، تصمیم روز جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی مفاد اعاده شده از سوی شورای محترم نگهبان در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مطلقاً به معنای عدم مجوز قانونی برای برگزاری انتخابات کاملاً الکترونیک نمی باشد.
به علاوه تغییری در روند تعامل بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان در امر انتخابات الکترونیک واقع نشده است و همچنان که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با توافق بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان؛ اخذ رأی و شمارش آراء در 14 حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک انجام شد و نتایج انتخابات به تأیید شورای محترم نگهبان رسید و نامزدهای منتخب وارد مجلس شورای اسلامی شدند.
در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت استمرار تعامل فی مابین و حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان؛ انشاالله، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.
بدیهی است در صورت ضرورت، اصلاحات مورد نیاز در آئین نامه اجرائی قانون انتخابات، با تفاهم شورای محترم نگهبان اعمال خواهد شد.


منبع : وزارت کشور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین