سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک نماینده که تا کنون پشت تریبون مجلس قرار نگرفته و اولین باری بود که از طریق این تریبون با مردم صحبت می کرد، هیچ اشاره ای به مشکلات مردم نداشت و تنها اسامی افراد و محل های حوزه انتخابیه را بر زبان آورد و از زحمات آنها قدردانی کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبلیغات عجیب با تریبون مجلس!

یک نماینده که تا کنون پشت تریبون مجلس قرار نگرفته و اولین باری بود که از طریق این تریبون با مردم صحبت می کرد، هیچ اشاره ای به مشکلات مردم نداشت و تنها اسامی افراد و محل های حوزه انتخابیه را بر زبان آورد و از زحمات آنها قدردانی کرد.

بخش سیاست تبیان
مجلس

نمایندگان ساکت و بی سر و صدای مجلس نیز این روزها به تکاپو افتاده اند و از فرصت تریبون مجلس که تا همین چند روز پیش، دست چند نماینده دست به دست می شد متقاضی زیادی پیدا کرده است، به گونه ای که برخی نمایندگان که حتی تا کنون رنگ این تریبون را نیز ندیده بودند، پشت آن قرار گرفتند و تبلیغات انتخاباتی کردند.
هر چند هنوز مدت زیادی تا آغاز زمان تبلیغات انتخاباتی مانده است، داوطلبان مجلس این روزها از هر بهانه استفاده می کنند تا خودی نشان دهند و بتوانند جایی در افکار عمومی برای خود باز کنند. در این میان، نمایندگان کنونی که بیشتر آنها از داوطلبان مجلس آینده به شمار می آیند از این قاعده مستثنا نیستند و از هر فرصتی استفاده می کنند تا شاید بار دیگر بر کرسی های سبز بهارستان تکیه زنند.
مطابق آیین نامه داخلی مجلس در هر جلسه علنی، پنج نماینده حق دارد برای 7 دقیقه از تریبون مجلس برای ایراد نطق میان دستور استفاده و مسائل و مشکلات مهم منطقه و کشور را از این طریق اعلام کنند.
اما با توجه به نزدیکی انتخابات و در شرایطی که 47 روز به برگزاری انتخابات زمان مانده، تقاضا برای استفاده از این تریبون افزایش پیدا کرده است، به طوری که حتی برخی نمایندگانی که در طول دوره نهم حتی رنگ این تریبون را نیز ندیده بودند، حالا مشتاق استفاده از آن هستند و صف های طویلی برای استفاده از این ابزار در لیست هیأت رئیسه مجلس تشکیل شده است.
نکته ای که در اینجا وجود دارد، اینکه متأسفانه نمایندگان از فرصت ایجاد شده در این زمان اندک نیز برای حل مشکلات و معضلات کشور استفاده نمی کنند و غالبا این وسیله را ابزاری برای تبلیغ انتخاباتی خود قرار داده اند، به طوری که برخی از آنها حتی نامی از مشکلات مردم نمی برند و پس از قرار گرفتن پشت این تریبون به بیان برخی اسامی و نام حوزه های انتخابیه بسنده می کنند تا به این وسیله خودی در منطقه نشان دهند و اگر شده، اندکی از رقبایشان پیشی گیرند.
یکی از نمایندگان مجلس در شش ماه گذشته و از مجموع 40 جلسه برگزار شده 16 جلسه غیبت غیر موجه داشته و در طول دوره نهم تنها دو بار نطق میان دستور داشته که آخرین آن مربوط به یک سال و نیم پیش است. این فرد دیروز در صحن مجلس نطق 7 دقیقه ای داشت!
فرد دیگر نیز تنها دو بار در مجلس نطق داشته که آخرین آن مربوط به دهم آذر سال 92 می شود. جالب است بدانید، در نطق امروز وی نیز عمده بحث های مطرح، مربوط به تشکر از زحمات مسئولان اجرایی و دولت جهت رفع مشکلات منطقه گذشت.
نماینده دیگر که دیروز پشت تریبون قرار گرفت، در دوره نمایندگی خود دو بار از این تربیون استفاده کرده که اولین آن در تاریخ 12 /08/ 92 بود و آخرین آن نیز در 15 /04/ 93 بوده است.
اما نفر بعدی که تا کنون پشت تریبون مجلس قرار نگرفته بود و گویا اولین باری بود که از طریق این تریبون با مردم صحبت کرد، هیچ اشاره ای به مشکلات مردم نداشت و تنها اسامی افراد و محل های حوزه انتخابیه را بر زبان آورد و از زحمات آنها قدردانی کرد و گفت: "از همه مسئولان در دستگاه های اجرایی از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، صندوق کارآفرینی امید، میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی گیلان، شرکت گاز، وزارت ورزش و جوانان و همه نیروهای انتظامی و نظامی در هشت سال حضورم در قوه مقننه تشکر می کنم!"


منبع: تابناک


 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین