سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بزرگترین کتابخانه روستایی کشور در روستای «اکنلو» همدان، 25 هزار کتاب دارد که از خود روستا، روستاهای اطراف و خارج از شهر تهیه شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بزرگترین کتابخانه روستایی کشور

بزرگترین کتابخانه روستایی کشور در روستای «اکنلو» همدان،  25 هزار کتاب دارد که از خود روستا، روستاهای اطراف و خارج از شهر تهیه شده است.

بخش کتاب و کتابخوانی تبیان
کتابخانه روستایی کشور

حجت الاسلام عمادالدین رضایی درباره فعالیت های خود در بزرگترین کتابخانه روستایی کشور که در روستای «اکنلو» همدان واقع شده است، اظهار داشت: کتاب های این کتابخانه را با روزه و نماز استیجاری مرحوم مادرم تهیه کردیم و ساختمان آن را هم که قلعه ای قدیمی بوده است، خریداری کرده ایم و به این صورت درآورده ایم.
وی درباره فعالیت این کتابخانه گفت: تا به امروز حدود یک میلیون کتاب به سراسر کتابخانه های کشور ارسال کرده ایم. در حال حاضر یک کامیون و یک وانت کتاب برای کتابخانه مرکزی استان همدان و یک کامیون و یک وانت نیز برای روستای کبودرآهنگ ارسال کرده ایم.

کتابخانه روستایی کشور

وی با اشاره به تعداد کتاب های کتابخانه اظهار داشت: این کتابخانه 25 هزار کتاب دارد که از خود روستا، روستاهای اطراف و خارج از شهر برای استفاده از کتاب های این کتابخانه می آیند.

حجت الاسلام عمادالدین رضایی درباره فعالیت های خود در بزرگترین کتابخانه روستایی کشور که در روستای «اکنلو» همدان واقع شده است، اظهار داشت: کتاب های این کتابخانه را با روزه و نماز استیجاری مرحوم مادرم تهیه کردیم و ساختمان آن را هم که قلعه ای قدیمی بوده است، خریداری کرده ایم و به این صورت درآورده ایم

حجت الاسلام رضایی در خصوص استقبال از کتابخانه گفت: این کتابخانه در سال 1370 شروع به کار کرد و تا به امروز استقبال خیلی خوب بوده است.
این نویسنده درباره تالیفات خود بیان داشت: تا به امروز 85 عنوان کتاب و 1100 مقاله از بنده چاپ شده است که آخرین اثر بنده کتاب شرح دو بیتی های باباطاهر بوده است که برای اولین بار در ایران کتابی در این حوزه چاپ شده است.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به درخواست همکاری برخی نهادها اظهار داشت: از خیلی نهادها و سازمان ها برای کمک آمده اند ولی چون مشروط بوده است، نخواستیم که کمکی انجام شود. زیرا به عنوان مثال می خواستند این کتابخانه با نام آنها فعالیت کند. البته اگر این کار را هم می کردیم مسئله ای نداشت ولی مشکل این است که  نمی خواهند این کتاب هایی که فعلاً در این کتابخانه حضور دارد، اینجا بماند و کتاب های باب میل خودشان را به کتابخانه می آورند.


منبع: حلقه وصل

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین