سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مقالات خواندنی گروه دین در هفته ای که گذشت
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : مهری هدهدی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از دید در شب ... تا جنایت آل سعود!

 

گزینشی از مقالات گروه دین در هفته گذشته تبیان در روز جمعه ارائه می شود.

گروه دین تبیان

دین ، هفته گرد

چالش رشیدپور و شجونی در برنامه دید در شب
مدتی است در فضای مجازی مصاحبه ای از جناب آقای جعفر شجونی منتشر شده است که نقدهایی را به همراه دارد.    
در بخش نخست شجونی در گفت وگو با مجری دید در شب، زمانی که درباره خاطره جنجالی پرویز ثابتی، معاون امنیت ساواک و تصاویری که از وی و برخی دیگر از روحانیون برجسته آن زمان منتشر شده بود، مورد سؤال قرار گرفت، گفت: ساواک این برنامه را برای ۳۰۰ نفر از وعاظ مشهور تهران ترتیب داده بود و حتی برای مصطفی خمینی هم از این عکس ها درست کرده بودند.  
در بخش دوم شجونی گفتگوی خود با آیة الله جنتی را تعریف می کند که در آن سه لطیفه مردم ساخته را بازگو کرده، واکنش آیة الله جنتی را با تقلید صدا و حرکات دست بازگو می کند: «گفتم: می گویند "اولین خواستگار حضرت حوا تو بودی! منتها چون سنت بالا بود او را به تو ندادند و آدم رفت و با حوا ازدواج کرد." آیة الله جنتی هم شروع کرد به خندیدن. گفت: «دیگر چه می گویند؟» گفتم: ....

جنایتی که برای آل سعود بسیار گران تمام خواهد شد
به روح پرفتوح شیخ نمر و یارانش درود می فرستیم و نیل به این فیض عظیم را به آن شهیدان و مسلمانان جهان تبریک عرض می کنیم و برای این موفقیت به دست آمده که همان عمل به قرآن و سیره ی نبوی در مبارزه با ظلم و ستم است بسیار خرسندیم.

گناه

کفاره گناهان چه فایده ای دارد؟
افرادی هستند که به ظاهر ایمان به خدا و پیامبر و کتاب آسمانی دارند اما عمل صالحی در رفتار و کردار آن ها دیده نمی شود، آیا تنها به خاطر داشتن یک ایمان ظاهری شامل تخفیف در عذاب می  شوند؟

نخوایم با حجاب باشیم کی را باید ببینیم؟!
کم نیستند افرادی که دوست دارند به هر شکل و ظاهری که می خواهند در محیط اجتماع حاضر شوند و هرگونه توصیه و سفارش دیگران را به حجاب و پوشش اسلامی توهینی به خود قلمداد می کنند. بعضی از این افراد، توصیه کنندگان به حجاب شرعی را با تندی و عصبانیت از خود دور می کنند و از عبارت های تندی همچون: «اگر ما نخواهیم حجاب را رعایت کنیم چه کسی را باید ببینیم»، «دیگه از این نصیحت ها حالم به هم می خوره»، «شما برید خودتون رو درست کنید» استفاده می کنند.

شیخ نمر

پنج گناه بزرگ شیخ نمر!
بار دیگر حکومت وهابی آل سعود با بی تدبیری و خودکامگی مرتکب جنایت سختی شد که عواقب و پیامدهای سخت آن نه تنها موجب استحکام و قوت دولت دیکتاتوری شان نخواهد بود، بلکه در زمانی نه چندان دور موجبات اضمحلال و فروپاشی این حاکمیت جاهلی مدرن را فراهم خواهد کرد.

عاملی که ما را از مرگ می ترساند
مرگ مهم ترین دغدغه انسانی است؛ زیرا با هر زندگی، مرگی زاده می شود و هر چیزی که نام زندگی دارد، مرگ را هم آغوش خود دارد ...

گریز از مناطق ممنوعه!
یکی از مهم ترین و زیباترین صفات و فضائل اخلاقی که بایسته هر انسان و زیبنده هر جامعه ای به شمار می آید، جوانمردی و فتوت است. شاخص ارزشمندی که فقدان آن در صفات و رفتار هر شخصی کاستی و ضعفی بزرگ به شمار می آید. فضیلتی زیبا، ارزشمند و قابل توصیف و در عین حال در مواردی به فراموشی سپرده شده که جای خالی آن بسیار آزار دهنده و نگران کننده است. چرا که هرگاه جای خالی این چنین فضائل نیکویی در افراد و جامعه نمایان گردد، پستی، لئامت، معصیت، خود را آشکار می سازد.

دو حُسن ختام عاشقانه برای بشر
مهدی این امت از میان این پیشوایان است، او دارای کمال موسی و شکوه عیسی و قضاوت داوود و صبر ایوب است... او در شمایل، گفتار و کردار از همه کس به من شبیه تر است.

نهج البلاغه

علت نهیب امیرالمومنین به شریح قاضی!
با مطالعه گفتار و عملکرد امیرالمومنین علیه السلام در زمینه پول و تفکر اقتصادی متوجه می شویم که ایشان به تبعیت از پیامبر صلی الله علیه و آله سبک خاص تفکری داشته اند که با همه نظامهای فکری متفاوت است. در اینجا به چند نمونه از گفتار و عملکرد ایشان اشاره می کنیم.

عملی که جز رسوایی نتیجه ای ندارد
فرد مهذب و خود ساخته کسی است که آنقدر سرگرم یافتن و اصلاح عیوبش شده است که فرصتی برای پرداختن به عیوب دیگران ندارد.

همه مشکلات از اینجا شروع می شود!
تنها با توجه به آنچه معصومین علیهم السلام برای رهایی از غفلت بیان نموده اند و با بکارگیری آنهاست که می توان از گزند این آسیب فراگیر رهایی یافت و از فرصت زندگی دنیوی بهره ای کامل گرفت و با دستانی پر وارد سرای باقی شد.

برای کسب شغل این ذکر را بگویید
شخصى از آیة الله بهجت (ره) پرسید: دست به هر شغلى مى زنم، ناکام مى شوم؛ براى بهبودى درآمد و زیاد شدن روزى چه کنم؟

راه هایی برای فرار از تنگی روزی
امروزه یکی از مسائلی که ذهن مردم را به خود مشغول کرده و مردم در این دوره و زمانه همیشه نسبت به آن گله دارند تنگی معیشت است.

هر که مالش بیش ملکش بیشتر !!!
کسی خانه کوچک را دوست ندارد و می توان گفت همه دوست دارند از خانه ای بزرگ و مجلّل بهره مند باشند تا با آسایش کامل، روزهای خود را در آن سپری کنند.

شیطان را گریان کنید!!
روزی پیامبر صلی اله علیه و آله از شیطان پرسید: ای ملعون! چرا مانع از صدقه دادن می شوی؟ عرض کرد: یا رسول الله! اگر ارّه ای بر سر من بگذارند و مانند درخت و چوب سرم را ارّه کنند، برای من راحتتر از صدقه دادن اشخاص است. آن حضرت پرسیدند: چرا صدقه چنان ناراحتت می کند؟ در جواب گفت:... 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین