سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان صبح امروز در دبیرخانه خبرگان رهبری واقع در میدان رسالت قم برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افرادی که در آزمون اجتهاد خبرگان حاضر نشدند

آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان صبح امروز در دبیرخانه خبرگان رهبری واقع در میدان رسالت قم برگزار شد.

بخش سیاست تبیان
مجلس خبرگان

آزمون علمی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حالی آغاز شد که برخی داوطلبان از ساعتی پس از اذان صبح در محل آزمون حاضر شده بودند که از جمله آن ها می توان به حضور آیت الله شب زنده دار اشاره کرد.
شرکت در این آزمون برای تعدادی از ثبت نام کنندگان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، جزو شرایط احراز صلاحیت در نظر گرفته شده بود و فرایند برگزاری آن از ساعت هشت صبح در محل دبیرخانه این مجلس آغاز شد.
حجت الاسلام امجد، حجت الاسلام سیدحسن خمینی، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی و حجت الاسلام رسول منتجب نیا از جمله شخصیت های سرشناسی هستند که در آزمون حاضر نشدند.
15 تن از علمای اهل سنت نیز در این آزمون حضور پیدا کردند و می توان به گپ و گفت بین علمای اهل تشیع و تسنن پیش از ورود به ساختمان دبیرخانه اشاره کرد.

حجت الاسلام امجد، حجت الاسلام سیدحسن خمینی، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی و حجت الاسلام رسول منتجب نیا از جمله شخصیت های سرشناسی هستند که در آزمون حاضر نشدند

حضور خبرنگاران و عکاسان در محل برگزاری آزمون ممنوع است اما تعدادی از آن ها مقابل ساختمان دبیرخانه خبرگان رهبری در قم حاضر شده و حضور افراد مختلف را رصد می کنند.
آزمون علمی داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان آغاز شده و هم اکنون درهای ورودی به محل برگزاری بسته است؛ این آزمون تا اذان ظهر در محل این دبیرخانه و در طبقات اول تا سوم دبیرخانه مجلس خبرگان ادامه می یابد.
روز گذشته سیامک ره پیک معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان ضمن اشاره به ثبت نام 801 نفر برای نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری، از برگزاری آزمون علمی اجتهاد برای 537 داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری خبر داد و گفت: نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری تا 6 بهمن ماه اعلام می شود.
وی همچنین ضمن اشاره به نحوه دعوت از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری برای شرکت در آزمون علمی اجتهاد، بیان کرده بود که شورای نگهبان از طریق پیامک به داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در آزمون علمی اطلاع رسانی کرده است.


منبع : تسنیم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین