سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
درپی تنش در روابط ایران و عربستان، سران باشگاه های عربستانی با سوء استفاده از این شرایط، اعلام کرده اند که در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم های ایرانی در داخل ایران، بازی نخواهند کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آغاز حاشیه سازی سعودی ها: در ایران بازی نمی کنیم

درپی تنش در روابط ایران و عربستان، سران باشگاه های عربستانی با سوء استفاده از این شرایط، اعلام کرده اند که در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم های ایرانی در داخل ایران، بازی نخواهند کرد.

بخش ورزشی تبیان
فوتبال

به نقل از سایت الوئام عربستان، هنوز لیگ قهرمانان آسیا شروع نشده است که سعودی ها حاشیه سازی های خود و رفتارهای تحریک آمیزشان را شروع کرده اند تا نشان دهند که مثل همیشه با باشگاه های ایرانی مشکل دارند و به دنبال حاشیه سازی در بیرون از میدان مسابقه هستند.
آیین قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا چند روز پیش برگزار شد و در آن نمایندگان ایران باید با تیم های عربستانی دیدارهای سختی را انجام دهند.
در این قرعه کشی که انجام شد، الهلال با تراکتورسازی تبریز همگروه است، النصر عربستان با ذوب آهن، فولاد به احتمال خیلی زیاد با الاتحاد و الأهلی هم در صورت برنده شدن نفت برابر الجیش با این تیم ایرانی همگروه خواهد شد.
روابط سیاسی ایران و عربستان اخیرا و درپی اعدام «شیخ نمر» به تیرگی گراییده و همین موضوع بهانه ای شده تا مدیران باشگاه های عربستانی بار دیگر درخواست های غیرمعقولی را مطرح کنند.
عبدالله البترجی، نائب رئیس باشگاه الأهلی که به احتمال زیاد تیمش با تیم نفت تهران همگروه خواهد شد از باشگاه های عربستانی خواست تا با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا از این نهاد بخواهند که بازی های نمایندگان عربستان با تیم های ایرانی را در یک زمین بی طرف برگزار کند.
او گفت: باشگاه الأهلی نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد نوشت و در آن از سران AFC می خواهیم که دیدارهای الأهلی با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا را در زمینی بی طرف برگزار کند.
باشگاه الأهلی تنها باشگاهی نیست که چنین خواسته ای دارد. عبدالرحمان بن مساعد، رئیس باشگاه الهلال عربستان هم که به ایران ستیزی مشهور است و همواره اظهارات تندی را علیه تیم های ایرانی بر زبان می آورد چنین خواسته ای دارد.
او گفت: از باشگاه های عربستانی می خواهیم که با نوشتن نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدارهای خود با نمایندگان ایران در زمینی بی طرف باشند. نه ما می خواهیم به ایران برویم و نه می خواهیم آنها به عربستان بیایند.
وی ادامه داد: از باشگاه های عربی می خواهم با ما همدردی کنند و چنین خواسته ای را درک کنند. امنیت بازیکنان مهم تر از هر چیزی است و نمی توان در چنین کشور که دشمن ماست امنیت خود را حفظ کرد. نیازی نیست که رفتارهای را که آنها با ما داشتند یادآوری کنم.


منبع : سایت الوئام عربستان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین