سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب و شماری از شرکت کنندگان داخلی و خارجی بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور در مرقد امام راحل به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادای احترام مهمانان کنفرانس بین المللی به امام راحل

آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب و شماری از شرکت کنندگان داخلی و خارجی بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور در مرقد امام راحل به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران ادای احترام کردند.

بخش سیاست تبیان
مهمانان کنفرانس بی المللی

شرکت کنندگان بعد از مراسم ادای احترام با حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی دیدار کردند.
آیت الله محسن اراکی طی سخنانی در این دیدار ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: اگر ما امروز دستآوردی در زمینه وحدت داریم، اگر ما در فلسطین مقاومت می کنیم، اگر جنوب لبنان آزاد شد و اگر امروز پیام اسلام به گوش جهانیان رسیده است همه از برکات نهضتی است که امام خمینی(ره) آغاز گر آن بود.
وی گفت: بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با سخنرانی رئیس جمهور و بسیاری از شخصیت های برجسته جهان اسلام برگزار شد.
در ادامه این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی طی سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان، اظهار کرد: علت پیروزی انقلاب اسلامی دو مسئله بود اول اتکا به خدا و دوم وحدت کلمه.
وی افزود: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم وقتی همه گروه ها و مردم دست در دست هم دادند انقلاب به پیروزی رسید و بعد از پیروزی انقلاب نیز مردم ایران با همبستگی و وحدت توانستند مشکلات را پشت سر بگذارند و به پیروزی های دیگر دست یابند.

سیدحسن خمینی با اشاره به این که «امروز فجایع بزرگی در حال رخ دادن در جهان اسلام است» افزود: متأسفانه امروز شاهد برادر کشی در جهان اسلام هستیم و در هر نقطه ای از جهان اسلام گروهی از مسلمانان با گروه دیگر می جنگند

سیدحسن خمینی اظهار کرد: جامعه اسلامی به عنوان یک کل نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر کس در هر نقطه ای از جهان اسلام اگر اقدامی در جهت تفرقه انجام دهد دشمن وحدت است.
وی با اشاره به اسلام سنی آمریکایی و تشیع انگلیسی گفت: اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی هر دو مخل وحدت هستند.
وی با اشاره به این که «برخی از جریان ها به محض اینکه شخصی با آنها هم عقیده نباشد را تکفیر و از دایره اسلام خارج می کنند» تصریح کرد: همین مسائل باعث شده که شاهد جامعه چند پاره اسلامی باشیم.
سیدحسن خمینی با اشاره به این که «امروز فجایع بزرگی در حال رخ دادن در جهان اسلام است» افزود: متأسفانه امروز شاهد برادر کشی در جهان اسلام هستیم و در هر نقطه ای از جهان اسلام گروهی از مسلمانان با گروه دیگر می جنگند.
وی افزود: از روزی که اختلافات و درگیری های جهان اسلامی تشدید شد رژیم صهیونیستی به فراموشی سپرده شده است و به نوعی یک حاشیه امن برای اسرائیل به وجود آمده است.
سیدحسن خمینی با بیان این که «جامعه اسلامی امروز در وضعیت خطرناکی قرار دارد» گفت: باید شرایط کنونی را آسیب شناسی کنیم و تعصبات کورکورانه را کنار بگذاریم و اجازه ندهیم اندیشه ما گرفتار تندروی و افراط شود.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین