سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز پایان می یابد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسته انتخاباتی 4 دی

مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز پایان می یابد.

فرآوری: نداسادات پاک نهاد - بخش سیاست تبیان
انتخابات

* فاطمه آلیا: اگر در فهرست ائتلاف اصولگرایان نباشم، از کاندیداتوری انصراف داده و از لیست حمایت می کنم.

* سخنگوی شورای نگهبان: آن دسته از داوطلبانی که برای مجلس خبرگان ثبت نام کرده اند اگر شرایط علمی آنها برای فقها مسجل شده باشد نیازی به آزمون کتبی ندارند در غیر اینصورت باید در آزمون کتبی شرکت کنند.

* جواد خیابانی بعد از ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: شعار انتخاباتی ام این است: من نوکر شما هستم نه نماینده شما. : تا زمان برگزاری انتخابات گزارش نمی کنم مگر اینکه صدا و سیما بخواهد.

* کرباسچی: اصل انتخابات و برگزاری آن باید در راستای انتخاب شایسته ترین افراد دنبال شود.

* هاشمی شاهرودی: همزمانی انتخابات مجلس خبرگان با مجلس شورای اسلامی ممکن است با شأن و شخصیت روحانیت و علما سازگاری نداشته باشد.

* جلودارزاده عضو مجمع زنان اصلاح طلب: سی درصد از لیست انتخاباتی اصلاح طلبان برای مجلس از حوزه انتخابیه تهران به زنان اختصاص دارد.

* كواكبیان: ٢٠٠ كرسی مجلس را می خواهیم ٩٠تای دیگر باشد برای طرفداران آقای لاریجانی.

* عارف در واکنش به اظهارات جلودارزاده که گفته بود لیست اصلاح طلبان برای حوزه انتخابیه تهران آماده شده است، گفت: این لیست مربوط به احزاب اصلاح طلب است. تاکنون هیچ لیستی آماده نکرده ایم.

* علی لاریجانی: مردم قم در مراجعات خود پیرامون آبادانی و توسعه کشور از من انتظاراتی داشتند که به همین منظور در انتخابات حضور یافتم.

* هادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام: بنده معتقدم در انتخابات نباید از زن ها حمایت مکانیکی کرد بلکه این زنان هستند که باید خود را نشان دهند.

معاون امور مجلس در صداوسیما: برنامه های تبلیغاتی نامزدهای مجلس از صداوسیمای مراکز استان ها پخش می شود. برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری دو تا سه برنامه از هر نامزد ضبط و به تساوی پخش می شود

* هم میهن نوشت: محسن و فاطمه هاشمی رفسنجانی که پیشتر گفته بودند در انتخابات شرکت خواهند کرد از حضور در انتخابات مجلس انصراف دادند.

* محسن رضایی: دشمن درصدد نفوذ در انتخابات و رای آوردن لیبرال منش ها است.

* مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از تمامی زنان صاحب نظر و متخصص که دارای شرایط اعلام شده برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورا هستند خواست تردید و دودلی را کنار گذاشته و به تکلیفشان عمل کنند.
٢٠در صد ثبت نام مجلس و ٢١درصد خبرگان در ستاد مركزی انتخابات وزارت كشور انجام شده است.


* مشاركت زنان برای مجلس نسبت به دور قبل از 8 در صد به 11 درصد در این دوره رسیده است.

* هم اندیشی اصلاح طلبان سراسر کشور با عنوان خانه ای برای ملت از ساعاتی پیش در کانون توحید آغاز شد.

* وزیر کشور: رسیدگی به شكایت داوطلبان از سوی شورای نگهبان از 20 بهمن تا 26 بهمن است و 27 بهمن اعلام قطعی نظر این شورا ست و انتشار اسامی در 28 بهمن خواهد بود.

* عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان: شورای سیاستگذاری اصلاحات هنوز هیچ لیست دائمی یا موقت ارائه نکرده است.

* علی محمد غریبانی عضو شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان: 60 درصد تشکیلات وزارت کشور، استانداری و فرماندار ی ها با پست های قبلی روی کار مانده اند و احمدی نژادی هستند.

* پیام فضلی نژاد: در حالی که آمار ثبت نام بیش از ٨٠٠ نفر در انتخابات خبرگان بی سابقه ارزیابی می شود، حضور فرزندان، همسران و بستگان مسئولان و مقامات در این انتخابات نیز بی سابقه است.

* معاون امور مجلس در صداوسیما: برنامه های تبلیغاتی نامزدهای مجلس از صداوسیمای مراکز استان ها پخش می شود. برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان رهبری دو تا سه برنامه از هر نامزد ضبط و به تساوی پخش می شود.

* غلامعلی رجایی مشاور هاشمی رفسنجانی: احمدی نژاد مجلس جدید را از دست اصولگرایان خارج کرد. مجلس آینده مجلس معتدلین، مستقلین و اصلاح طلبان خواهد شد.

* مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز پایان می یابد.

* عیسی فرهادی: امروز آخرین مهلت ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی است که تا ساعت ١٨ ادامه خواهد داشت. این زمان تمدید نمی شود، ولی کسانی که در ستاد انتخابات کشور حضور داشته باشند می توانند فرآیند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

* مشاور هاشمی رفسنجانی: احمدی نژاد مجلس جدید را از دست اصولگرایان خارج کرد.

غلامعلی رجایی پس از ثبت نام در انتخابات:
* مجلس آینده مجلس معتدلین، مستقلین و اصلاح طلبان خواهد شد.
* تصور می کنم به دلیل پیمان اصولگرایان با احمدی نژاد و ضربه ای که به کشور خورد مردم آن هشت سال مدنظر قرار دهند و به سمت مجلس معتدل بروند که بتواند بر اساس مصالح کشور و بدون دروغ و فریب کارش را پیش ببرد.

* ثبت نام 8 هزار و 736 نفر برای انتخابات مجلس تا ساعت 9 امروز

وزیر کشور:
تا 9 صبح امروز در دهمین دوره انتخابات مجلس 8 هزار و 736 نفر ثبت نام کردند که این عدد بیش از 65 درصد به نسبت به دوره قبل است.


منابع:
ایسنا- عصر ایران- جام نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین