سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری ساعت 18 دیروز به پایان رسید و پرونده ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان برای احراز صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بسته خبری سوم دی

ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری ساعت 18 دیروز به پایان رسید و پرونده ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان برای احراز صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شد.

نداسادات پاکنهاد - بخش سیاست تبیان
انتخابات خبرگان

* ثبت نام از داوطلبان مجلس خبرگان رهبری ساعت 18 دیروز به پایان رسید و پرونده ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره مجلس خبرگان برای احراز صلاحیت به شورای نگهبان ارسال شد.

* مسن ترین فرد ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس خبرگان دارای 92 سال سن و کم سن ترین ثبت نام کننده برای این انتخابات دارای 23 سال سن است.

* دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: 70 درصد کاندیداهای مجلس شورای اسلامی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

* رئیس ستاد انتخابات فرمانداری تهران اعلام کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات خبرگان از امروز و مجلس از شنبه آغاز خواهد شد.

* دیروز همزمان پدر و پسری کاندیدای خبرگان شدند. مهدی سلیمانی اردهالی پدر و متولد۱۳۴۰ و محمدحسین اردهالی پسر و متولد۱۳۶

* بهنام محمودی والیبالیست ایرانی پس از ثبت نام انتخابات گفت: بیت المال برای من هزینه کرده است تا به اینجا رسیدم برای همین احساس تکلیف کردم که بیایم.

* یکی از حاشیه های روز آخر، ثبت نام فردی به نام سعید جلیلی برای انتخابات مجلس خبرگان بود. وی عنوان کرد که موسس روزنامه سلام و خبرنگار است.

* علی اکبر ولایتی: تمام کسانی که وفادار به جمهوری اسلامی هستند اصولگرا محسوب می شوند. اصولگرایان به این نتیجه رسیده اند که فهرستی واحد برای مجلس داشته باشند.

* مادر شوهر مهناز افشار نیز پس از ثبت نام در جواب خبرنگاران که پرسیده بودند آیا همسر شما راضی است گفت: شوهرم در کارهای شخصی من دخالت نمی کند.

مسن ترین فرد ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس خبرگان دارای 92 سال سن و کم سن ترین ثبت نام کننده برای این انتخابات دارای 23 سال سن است

* تا این لحظه 801 نفر داوطلب انتخابات خبرگان بوده اند. تهران با 176 نفر که 16نفر آنها زن هستند بالاترین تعداد داوطلبان را دارد.

* داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تا این لحظه 5962 نفر که 526 نفر زن بودند.

* بر اساس ماده ۲۳ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، حسن روحانی که یکی از نامزدهاست به علت آغاز تبلیغات انتخاباتی نمی تواند در روز 22 بهمن سخنرانی کند.

* محسن رضایی به شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان پیوست.

* نشریه تماشاگران در شماره جدید خود خبر از ثبت نام جواد خیابانی برای انتخابات مجلس داده است.

* کواکبیان اظهار داشت: ما نمایندگانی همچون مدرس می خواهیم که با شجاعت و شفافیت مطالب خود را بیان کنند/ هم اکنون هزینه هر دقیقه کاری مجلس شورای اسلامی 50 میلیون ریال است.

* هاشمی رفسنجانی با ثبت نام در 4 دوره انتخابات ریاست جمهوری، 4 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و 5 دوره انتخابات مجلس خبرگان رکورد ثبت نام های انتخاباتی را از آن خود کرده است.

* سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: از داوطلبان مجلس خبرگان آزمون می گیریم.


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین