تبیان، دستیار زندگی
تغذیه باید مناسب باشد.طبق یک بررسی، پدر مادرانی كه علاقه مند هستند بچه هایشان در یادگیری رشد پیدا بکنند به این نکته توجه بکنند. می گویند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

درس و مدرسه، فصل ٦

💠نکته ای که بسیار مهم است تغذیه است.

درس و مدرسه، فصل 6

تغذیه باید مناسب باشد. طبق یک بررسی، پدر مادرانی كه علاقه مند هستند بچه هایشان در یادگیری رشد پیدا بکنند به این نکته توجه بکنند.

می گویند:

✔️بچه هایی كه صبحانه نخورده می روند مدرسه اینها حداقل بیست درصد كاهش یادگیری دارند. این حداقل است. ممکن است حداكثرش تا چهل - پنجاه درصد هم شود كه اینها خوب یاد نمی گیرند.

⬅️من نقدی به برخی مدارس دارم می خواهند ثبت نام بکنند می گویند ما صبحانه بچه ها را در مدرسه می دهیم.

می گوییم خدا پدر مادرتان را بیامرزد كی می خواهید به بچه صبحانه بدهید نُه صبح؟ نه صبح می خواهید صبحانه بدهید تا گوارشش انجام شود جذب بدن شود حداقلش یک ساعت و نیم زمان می برد. یعنی بچه تا ساعت ده و نیم صبح انگار بدون سوخت در مدرسه بوده در خیلی از مدارس هم دروس مهم را در ساعات اول می گذارند كه تحلیل ذهنی فکری باشد.

🔷 ما باید این را حتما توجه كنیم که بچه ها در محیط خانه صبحانه بخورند و در مدرسه نیم چاشت میان وعده شان را بخورند.

همیشه به پدران و مادران و خصوصا مادرانی كه به بچه هایشان صبحانه نمی دهند و بدون صبحانه به مدرسه می فرستند می گویم شما دارید در حق بچه تان ظلم می كنید.

ظلم این نیست كه گوش بچه را بپیچانیم و بزنیم.
 ظلم این است كه بهترین اوقات زندگی اش را می رود مدرسه یادگیری اش كاهش پیدا كرده عصبی تر است. پرخاشگری می كند. دلیلش هم این است كه صبحانه نخورده است.

💠 مهم ترین و اثر گذارترین وعده تغذیه ای صبحانه است لذا این را ان شاء الله حتما مادران خوب در محیط خانه برنامه ریزی داشته باشند. بچه هایشان را بدون صبحانه نفرستند مدرسه.

بخش پژوهش های دانش آموزی سایت تبیان، تنظیم: نیلوفر یاقوتی

درس و مدرسه،  فصل 1
درس و مدرسه،  فصل 2
درس و مدرسه،  فصل 3
درس و مدرسه،  فصل 4
درس و مدرسه،  فصل 5
درس و مدرسه،  فصل 6
درس و مدرسه،  فصل 7
درس و مدرسه، فصل 8