سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که به رغم مذاکرات میان این رژیم و ترکیه برای ازسرگیری روابط، هیچ تصمیمی برای تغییر سیاست های خود و لغو محاصره نوار غزه ندارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نتانیاهو: محاصره نوار غزه برداشته نمی شود

نخست وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد که به رغم مذاکرات میان این رژیم و ترکیه برای ازسرگیری روابط، هیچ تصمیمی برای تغییر سیاست های خود و لغو محاصره نوار غزه ندارد.

بخش سیاست تبیان
نتانیاهو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگو با شبکه هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی تصریح کرد که به رغم مذاکرات چند ماهه با مقامات ترکیه و دیدار اخیر که در سوئد صورت گرفت، تفاهم و توافقی با این کشور حاصل نخواهد شد.

نتانیاهو در همین راستا اظهار داشت که رژیم صهیونیستی از چند ماه پیش با ترکیه وارد مذاکره شده است اما تاکنون هیچ تفاهمی میان دو طرف حاصل نشده است و دلیلی آن برخی مسائل مهم برای این رژیم از جمله حضور رهبران حماس در ترکیه است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی تصریح کرد: یکی از خواسته های ما جلوگیری از هرگونه فعالیت حماس در خاک ترکیه است.

 رژیم صهیونیستی از چند ماه پیش با ترکیه وارد مذاکره شده است اما تاکنون هیچ تفاهمی میان دو طرف حاصل نشده است و دلیلی آن برخی مسائل مهم برای این رژیم از جمله حضور رهبران حماس در ترکیه است

نتانیاهو در ادامه به درخواست ترکیه در رابطه با لغو محاصره نوار غزه اشاره و تاکید کرد که هیچ تصمیمی برای تغییر سیاست محاصره غزه ندارد.

این در حالی است که برخی منابع صهیونیستی اخیرا از وجود پیشرفت هایی در مذاکرات صورت گرفته میان ترکیه و رژیم صهیونیستی برای ازسرگیری روابط میان دو طرف خبر داده بودند.

یکی از مقامات دولت آنکارا اعلام کرده بود که ترکیه در مذاکره با رژیم صهیونیستی پیشرفت هایی داشته و حصول توافقی برای ازسرگیری روابط آنکارا-تل آویو زمان زیادی نخواهد برد.

روابط ترکیه و رژیم صهیونیستی پس از حمله ارتش اسرائیل به کشتی مرمره ترکیه در سال 2010 که به کشته شدن 10 شهروند ترک تبار و زخمی شدن بیش از 50 تن دیگر انجامید، تیره شد.

ترکیه بارها خواستار لغو محاصره نوار غزه به عنوان یکی از شروط ازسرگیری روابط با رژیم صهیونیستی شده است.


منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین