تبیان، دستیار زندگی
مصاحبه عادل فردوسی پور و محمدجواد ظریف برخلاف انتظارها مجوز پخش از شبکه 3 را نگرفت . در حالی که عکس های مصاحبه وزیر امورخارجه ایران و مجری برنامه نود روز پنج شنبه از طریق رسانه ها منتشر شد اما مدیریت شبکه 3 به برنامه نود اجازه پخش کردن مصاحبه را برای ویژه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرا مصاحبه دکتر ظریف در برنامه 90 پخش نشد؟

مصاحبه عادل فردوسی پور و محمدجواد ظریف برخلاف انتظارها مجوز پخش از شبکه 3 را نگرفت . در حالی که عکس های مصاحبه وزیر امورخارجه ایران و مجری برنامه نود روز پنج شنبه از طریق رسانه ها منتشر شد اما مدیریت شبکه 3 به برنامه نود اجازه پخش کردن مصاحبه را برای ویژه برنامه شب یلدا نداد.

بخش ورزشی تبیان
ظریف و فردوسی پور

عادل فردوسی پور در جریان برنامه نود خبر داد که مجوز پخش این مصاحبه صادر نشده است. اولین شایعات پس از حرف های فردوسی پور حکایت از سیاسی بودن این تصمیم دارد. شایعاتی که مدعی هستند دلیل اصلی این تصمیم عدم حمایت از دولت بوده است. رسانه های نزدیک به اصلاحات منبع اصلی خبر بوده اند.

اولین شایعه از راهروهای صدا وسیما به بیرون درز کرده است. گفته می شود مسوولان صدا وسیما اجازه این مصاحبه را به دلیل بی ربط بودن محتوای برنامه با مصاحبه مذکورعنوان کرده اند. عادل فردوسی پور در جریان برنامه اعلام کرد که مصاحبه ورزشی دکتر ظریف با برنامه نود مجوز پخش شبکه سوم را به دست نیاورده است. حرفی که تا حدی شایعه منتشر شده را تایید می کند. این در شرایطی است که کل مصاحبه دکترظریف و نود حول مسائل ورزشی و فوتبالی بوده است.

عادل فردوسی پور پیش از این مصاحبه ای با سید حسن خمینی انجام داده بود . مصاحبه ای که بدون مشکل روی آنتن برنامه نود رفت. مصاحبه ای که می توانست هم برچسب جناحی داشته باشد و هم بی ربط با فوتبال تلقی شود اما مسوولان صداو سیما در آن روز مشکلی با آن مصاحبه نداشتند. اما مصاحبه دکتر ظریف وزیرامورخارجه ایران با فردوسی پور برچسب هایی از جنس سیاست ، ناهماهنگی و بی ارتباطی با ورزش گرفت تا روی آنتن نرود.

یک منبع در این مورد گفت : با توجه به این احتمال، مصاحبه غیرمتعارف برنامه فوتبالی 90 با دکتر ظریف، شائبه تبلیغ انتخاباتی برای مجری این برنامه را بالا می برد که احتمالا به همین دلیل، این مصاحبه شب گذشته پخش نشد.

در صورتی که مجری برنامه 90 طی روزهای آینده برای شرکت در انتخابات ثبت نام نکند و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی مرتفع شود، احتمال پخش مصاحبه دکتر ظریف در هفته های آینده وجود دارد.

این منبع آگاه تاکید کرد: به رغم این که برنامه 90 یک برنامه تخصصی در حوزه فوتبال است اما مسئولان صدا و سیما تاکنون هیچ برخوردی با برخی اظهارات غیرمرتبط و خارج از موضوع فردوسی پور نداشته اند.


منبع : تبیان