سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: دولت و ارتش نیجریه متضرر اصلی حادثه شهر زاریا و کشتار مسلمانان و دستگیری دبیرکل جنبش اسلامی مردم نیجریه هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

متضرر اصلی حادثه نیجریه چه کسانی هستند؟

عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: دولت و ارتش نیجریه متضرر اصلی حادثه شهر زاریا و کشتار مسلمانان و دستگیری دبیرکل جنبش اسلامی مردم نیجریه هستند.

بخش سیاست تبیان
ارتش نیجریه

حجت الاسلام امرودی در نشست خبری که به مناسبت تشکیل ستاد مردمی پیگیری فاجعه زاریا در سالن اجتماعات ایوان شمس برگزار شده بود گفت:علامه شیخ ابراهیم زکزاکی فردی بسیار متواضع ، مودب ، اخلاقی ، مهربان و با ارتباطات مردمی فوق العاده است و در سه دهه گذشته جریان اسلامی را در نیجریه هدایت کرده است.
وی گفت: علامه زکزاکی با تاثیر معنوی امام ، جریان حق طلبانه اسلام ناب محمدی را در نیجریه شکل داد و یکی از دلایل خیزش مسلمانان در این کشور به خاطر رفتار و منش و فعالیت های این روحانی برجسته است.
امرودی افزود: علامه زکزاکی در همه همایش ها و مراسم های بین المللی در زمینه حمایت از مردم مظلوم فلسطین حضوری چشمگیر و فعالانه داشته است و فرزند وی در مراسم روز قدس پارسال به ضرب گلوله صهیونیستی تکفیری به شهادت رسید و دو فرزندش نیز که در این مراسم دستگیر شده بودند فردای آن روز به شهادت رسیدند و ظرف 24 ساعت سه فرزند این عالم ظلم ستیز تسلیم باورهای دینی و آزادیخواهانه این روحانی برجسته شدند.
وی گفت: اکنون از حادثه شهر زاریا و کشتار مسلمانان ، گروهک تروریستی تکفیری بوکوحرام و صهیونیست ها نفع می برند و کسانی که از این حادثه متضرر می شوند بشریت و مسلمانان جهان هستند.
امرودی گفت: دولت و ارتش نیجریه به طور قطع متضرر اصلی این حادثه است و امیدواریم در این زمینه اقدامی عاقلانه انجام دهند.
وی افزود: درخواست ما این است که سازمان کنفرانس اسلامی نیز در این شرایط که انبوهی از مسلمانان مورد قتل عام قرار گرفتند به طور فعالانه وارد عرصه شود.
امرودی گفت: سازمان ملل نیز باید در شرایطی که حقوق بشر به شکل علنی نقض می شود جلوی ادامه این روند را بگیرد و سازمان های مردم نهاد نیز حمایت های خود را در فضای مجازی و اجتماعات قانونی نشان دهند.منبع:خبرگزاری صدا و سیما

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین