سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در شهادت از ازل با شهادت هابیل باز شد، همچنان ادامه دارد و بهترین خلق خدا همیشه به این وجه به لقا الله شتافته اند
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یادی از عابران در شهادت

در شهادت از ازل با شهادت هابیل باز شد، همچنان ادامه دارد و بهترین خلق خدا همیشه به این وجه به لقا الله شتافته اند اما گاهی این در، دروازه ای مانند روز عاشورا و هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام در برابر رژیم بعث و گاهی هم در و گاهی دریچه ای است برای انتخاب شدگان بمانند شهدای تفحص و مدافع حرم و یا مدافع مرزهای میهن اسلامی.

سامیه امینی-بخش فرهنگ پایداری تبیان

دوم دی ماه سال روز شهادت سه کس از این قبیل کسان است که یکی از دروازه دفاع مقدس ره یافته، دیگری از باب حفاظت مرزهای ایران اسلامی و سومی از دریچه تفحص راه پیدا کرد تا جام شهادت را نوش کنند.

عابر دروازه

شهید علی اکبر عین القضات، متولد یک دی ماه 1338 بوده، وی همدانی و ساکن مشهد بوده است که در جریان جنگ به شهادت می رسد و زندگی مبارزاتی این شهید یک زندگی پرفرازونشیبی در بحبوحه انقلاب بوده است.

شهید علی‌اکبر عین‌القضات

شهید علی اکبر عین القضات، در زمان جنگ مسئول تسلیحات لشکر 5 نصر خراسان بوده است و نکته جالب در زندگی این است که در روز ولادت حضرت علی (ع) به دنیا آمده و روز شهادت ایشان در دوم دی ماه 1366 در ماووت نیز، شهید شده است.وی از نوادگان  عین القضات همدانی است.

عابر در آسمان بین

حسین هرمزی، قائم مقام فرمانده گردان نازعات تیپ 21 امام رضا (ع)(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، سال 1344 در محمدآباد از توابع کاشمر به دنیا آمد.

وی از نوادگان آیت الله عین القضات همدانی است. عین القضات خود نیز از شهدای راه اسلام است که به دار اتهامات حاسدان جاهل زمان آویخته شد

سال 1356 بود. مخالفت های مردمی علیه رژیم پهلوی به اوج خود رسیده بود. حسین، آن زمان سیزده سال داشت. او با توزیع اعلامیه در روستا و شرکت در تظاهرات مردم کاشمر، مخالفت خود را علیه رژیم شاه اعلام می کرد. در همین زمان بود که به خاطر پیوستن به تحرکات مردمی علیه شاه، ترک تحصیل کرد.

با شروع جنگ تحمیلی در اولین اعزام با بچه های تخریب آشنا شد؛ آن ها هم مثل حسین بودند؛ مدام در حال کار و کوشش و عبادت؛ شاید به همین دلیل، جمع دوستان را رها کرد و به تخریب پیوست. اواخر سال 1362 وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در واحد تخریب، فعالیتش را ادامه داد.

جنگ تمام شده بود و او هنوز بین خلیل آباد و مقر گردان نازعات در غرب کشور در تردد بود.

حسین هرمزی

آسمان بین، مرز مهم و قابل توجهی است که با توجه به تعداد روستاهای آن محور، کنترل و مراقبت از آن، کاری است سخت و دشوار و عاقبت زمستان در سرد و خشن دی ماه 1373 حسین که برای کنترل محور «مرز آسمان بین» رفته بود، رد پایی را برف می بیند و برای نجات جان صاحب رد پا به آن سو می رود؛ اما پایش به تله مین گیرکرده و این چنین بود که سردار حسین هرمزی مرز «آسمان بین» به شهادت می رسد.

عابر دریچه تفحص

سعید شاهدی در اسفندماه سال 1347 چشم به جهان گشود. وی در سال 1361 عضو پایگاه بسیج شهید مطهری شد و هم زمان نیمکت تحصیل را رها کرده و دانش آموز مدرسه عشق شد.

سعید شاهدی

او تا سال 1367 در تسلیحات لشگر 27 محمد رسول الله و سپس در گردان حمزه سیدالشهدا به نبرد با دشمن مشغول بود. شاهدی در اکثر عملیات حضور داشت و 5 بار مجروح شد. در جریان عملیات کربلای 5 و مرصاد از ناحیه بازو شکم و پا جراحات شدیدی برداشت.
سال 1371 وارد کمیته تفحص شد و با عنوان تخریبچی به جستجوی پیکر پاک شهدا پرداخت. سرانجام در روز دوم دی ماه سال 1374، در ارتفاعات 112 فکه براثر انفجار مین جام شهادت را نوشید.تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین