وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بهرام افشارزاده از عملکرد تیمش در مجموع دیدارهای برگزار شده در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر دفاع کرد. به گزارش مهر سرپرست باشگاه استقلال در گفت وگویی مفصل در خصوص مسایل مختلفی صحبت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقاد افشارزاده از سرمربی تیم ملی

بهرام افشارزاده از عملکرد تیمش در مجموع دیدارهای برگزار شده در نیم فصل نخست رقابت های لیگ برتر دفاع کرد.

بخش ورزشی تبیان
افشارزاده

به گزارش مهر سرپرست باشگاه استقلال در گفت وگویی مفصل در خصوص مسایل مختلفی صحبت کرد.

دیدارهای استقلال در نیم فصل نخست لیگ برتر به پایان رسیده، عملکرد تیم تان را چطور ارزیابی می کنید؟
جایگاه استقلال در جدول نشان می دهد که بچه ها عملکرد خوبی داشته اند و نتیجه خوبی هم گرفتند. آن ها طی این نیم فصل، بدون حاشیه و با اتحاد و همبستگی بالا، تمرینات و به ویژه بدن سازی خوبی داشتند. داشتن سرپرستی مثل منصور پورحیدری و سرمربی ای مانند پرویز مظلومی در کنار دیگر اعضای کادر فنی و مربی گری، همه با هم باعث شد تیم استقلال در پایان نیم فصل، در جمع بهترین های لیگ قرار بگیرد.

یعنی این روند و این که استقلال یکی از تیم های بالای جدول است، در نیم فصل دوم هم ادامه پیدا خواهد کرد؟
به تیم استقلال و این که بتواند این روند را ادامه بدهد، امیدوارم؛ البته باید برای نیم فصل دوم، نقاط ضعف تیم را تقویت کنیم، اما در کل همبستگی موجود در تیم تعیین کننده است.

برنامه کلی شما به عنوان مدیریت باشگاه استقلال برای نیم فصل دوم چیست؟
به هر حال لیگ به مرحله ای رسیده که همه تیم ها، مربیان و بازیکنان آن ها نسبت به دیگر تیم ها و شرایطی که دارند، آشنایی کامل دارند و به خوبی می توانند حریفان را آنالیز کنند و روی تک تک آن ها برنامه ریزی داشته باشند. طبیعی است برای نیم فصل دوم باید سعی کنیم نقاط آسیب پذیر تیم را تقویت کنیم تا از ناحیه آن ها کمتر ضربه بخوریم.

اشاره کردید به نیم فصل دوم و این که باید برای این مرحله از مسابقات، ترکیب تیم تقویت شود. این در حالی است که تا به حال هنوز از فهرست استقلال برای جذب بازیکنان جدید و احیانا جدایی برخی از آن ها، خبری نشده است.
تا به حال هیچ لیستی به صورت محرمانه یا غیرمحرمانه در مورد ترکیب استقلال، جذب بازیکنان جدید و جدایی احتمالی برخی از آن ها تهیه نشده است. البته باید اشاره کنم این کار توسط برخی از باشگاه ها به صورت کاملا محرمانه انجام می شود، چرا که اگر لیست بازیکنان افشا شود، در نهایت منجر به افزایش نرخ آن ها می شود و این یک روال طبیعی است که البته باعث می شود در بسیاری از موارد، افراد به اهداف مورد نظرشان نرسند؛ اما در استقلال و در رابطه با ترکیب تیم، اصلا هنوز لیستی تهیه نشده که بخواهد محرمانه باشد یا غیرمحرمانه.

به نظرتان برای این کار دیر نشده است؛ به خصوص این که شنیده شده خیلی از باشگاه ها فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده اند.
تا آن جایی که من اطلاع دارم به جز یکی، 2 باشگاه، بقیه تیم ها در وضعیتی مثل استقلال قرار دارند و هنوز اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است. از نظر من هم دیر نشده، به خصوص این که ما حداکثر 4 تغییر در ترکیب تیم برای نیم فصل دوم داریم چون اصلا بازیکن شاخص و عالی وجود ندارد، اگر هم باشد با تیمش قرارداد دارد. مگر این که شرایط خاصی در مورد چنین بازیکنی ایجاد شده باشد مثلا این که به مشکل خورده باشد و دلش نخواهد در تیمش بماند.

پس صحبت هایی که در مورد جدایی برخی از بازیکنان مثل آرش برهانی و وحید طالب لو شنیده شده را تایید می کنید؟
صد درصد این موضوع را تکذیب می کنم؛ تاکید می کنم تا الان که با شما صحبت می کنم، فهرستی از بازیکنان مد نظر برای اضافه شدن به ترکیب تیم به دست من نرسیده.

فکر می کنید از میان بازیکنان استقلال، کسی باشد که شخصا به قصد جدایی از تیم، وارد مذاکره با تیم دیگری شده باشد؟
ببینید، بازیکن و سرمربی باید با یکدیگر همخوانی فکری داشته باشند تا بتوانند در یک تیم با هم همکاری داشته باشند و به آن ادامه بدهند. اگر این همخوانی فکری وجود نداشته باشد و یا باشگاه نسبت به عملکرد بازیکن رضایت لازم را نداشته باشد، در مورد ادامه همکاری، راحت تر می توان تصمیم گرفت. در کل نمی دانم از میان بازیکنان ما، هست بازیکنی که خودش با تیمی صحبت کرده باشد یا نه؟

در مورد جایگزین کرار جاسم هم هنوز نتیجه مشخصی حاصل نشده است؟
نه؛ در این مورد هم هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده چون اصلا لیستی از ورود و خروج بازیکنان تهیه نشده است. امیدوارم طی این هفته با سرمربی تیم جلسه ای داشته باشیم و در این زمینه به نتیجه برسیم.

مهدی رحمتی یکی از بهترین های استقلال در دیدارهای اخیر این تیم بود؛ با توجه به مشکلی که این بازیکن برای حضور در تیم ملی دارد، شما به عنوان سرپرست باشگاه، اقدام به انجام رایزنی لازم و نتیجه بخش در این زمینه که منجر به دعوت وی به اردوی تیم ملی شود، نداشته اید؟
البته که در این زمینه هیچ صحبت و رایزنی نداشته و این کار را هم انجام نخواهم داد. وقتی سرمربی تیم ملی به این موضوع توجه ندارد و اصلا فدراسیون در اختیار سرمربی قرار گرفته ، صحبت کردن مسئولان باشگاه و حتی خود بازیکن در چنین مواردی نه تنها مثبت نیست، بلکه می تواند نتیجه منفی هم داشته باشد. اگر او سرمربی بود و اصالتا به ایران و بازیکنان تیم ملی علاقه داشت، مسلما از هیچ فرصتی نمی گذشت و رحمتی هم می توانست در ترکیب تیم ملی، فیکس بازی کند. مهدی رحمتی، بازیکنی است که تک تک سلول های بدنش برای فوتبال است. خیلی از مهاجمان مقابل این دروازه بان کنترل خود را از دست می دهند. قطعا اگر رحمتی درون دروازه تیم ملی باشد، این تیم یک گل از حریفان جلو خواهد بود؛ با این اوصاف نمی دانم چرا به تیم ملی دعوت نمی شود!

شما از عملکرد تیم تان در نیم فصل نخست دفاع کردید و درکل راضی به نظر می رسید؛ این در حالی است که خیلی از اهالی فوتبال، عملکرد استقلال را در این نیم فصل صد درصد تایید نمی کنند. حتی در برخی از دیدارها هم هواداران استقلال شعارهایی در موارد مختلف مطرح کردند.
ببینید، استقلال در تمام دیدارها خوب ظاهر شده ؛ در همین دیدار مقابل صبا، بازیکنان ما 94 دقیقه با حریف رقابت کردند، بدون این که کوتاه بیایند یا دفاعی کار کنند. به هر حال تاکتیک هر مربی با دیگری هم فرق دارد، اما اگر استقلال عملکرد خوبی در نیم فصل نداشت، امروز جزو تیم های بالای جدول نبود. همه فوتبالی ها، استقلال را می شناسند و به تاکتیک و ویژگی کار مربیان و بازیکنان آبی پوش، اشراف کامل دارند. البته به نظرم هر تیم در هر دیدار عملکرد تعیین کننده ای برای خودش دارد. تیم های ته جدولی به دنبال امتیاز هستند و تیم های بالای جدول به دنبال تثبیت جایگاه و این چیزی است که استقلال همیشه به دنبال آن بوده و به همین دلیل عملکرد خوبی هم داشته است.

همان طور که اشاره کردید استقلال روز سه شنبه بازی مهمی مقابل تراکتورسازی در جام حذفی دارد، این دیدار به نوعی تقابل دوباره امیر قلعه نویی با آبی پوشان است؛ از این حیث نگران نیستید؟
به هیچ عنوان نگران نیستم؛ قلعه نویی دنبال تنش نیست، او مربی بزرگی است و عمری در باشگاه استقلال به عنوان سرمربی کار کرده و قطعا خوب می داند آنچه می ماند و به تاریخ می پیوندد، اخلاق و کردار آدمی است، نه لحظات زودگذر.


منبع : خراسان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین