وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، توافق پشت پرده ای را با جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی، داشته است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نکو ، خرداد 95 دستیار کارلوس کروش می شود

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال، توافق پشت پرده ای را با جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی، داشته است.

بخش ورزشی تبیان
نکونام و کی روش

پس از خداحافظی این بازیكن از تیم ملی، كارلوس كروش از فدراسیون خواست سریعاً مذاكرات را برای حضور او در كادر فنی ایران انجام دهد. نكونام در تابستان گذشته هر قدر منتظر ماند، هیچ پیغامی از سوی فدراسیون دریافت نكرد تا همچنان به بازیگری ادامه دهد اما خبرهای رسیده از فدراسیون فوتبال حكایت از آن دارد كه مذاكرات اولیه برای حضور نكونام در تیم ملی صورت گرفته و او در خردادماه سال آینده، از بازی با مقدونیه و نروژ در كنار تیم ملی ایران خواهد بود.
تیم ملی ایران در شهریورماه سال آینده استارت خود را در رقابت هایی نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه می زند. كارلوس كروش اصرار دارد همكاری نكونام با تیم ملی قبل از شروع رقابت ها آغاز شود تا او بتواند كمك حالش باشد. كاپیتان سابق ایران، در دوران حضور در تیم ملی، وزنه سنگینی برای كروش به حساب می آمد ؛ به شكلی که پس از خداحافظی او از تیم ملی، كارلوس در مصاحبه ای گفت: «به جرأت می گویم نكونام بهترین كاپیتان من در طول دوران مربیگری ام است. حتی بهتر از رائول، رونالدو، روی كین و...»
نكونام در تیم ملی علاوه بر وظایف فنی، در كنترل جو تیم كمك زیادی به كروش می كرد. او به خاطر ارتباط نزدیك با بازیكنان تیم ملی، همیشه از وضعیت آنها خبر داشت و اگر مشكلی به وجود می آمد، پیشقدم می شد تا به حل آن كمك كند. پس از خداحافظی نكونام، اكثر بازیكنان تیم ملی در مصاحبه های مختلف به حمایت از او پرداختند و خواستار حضورش در تیم ملی شدند ؛ حتی به عنوان بازیكن.
نكونام اما تصمیم خود را برای خداحافظی گرفته بود و تنها می ماند یك راه ؛ حضور به عنوان مربی. پس از درخواست كارلوس كروش، این بار علی كفاشیان جدی تر از همیشه سراغ جواد نكونام رفت و با او مذاكراتی داشت. شنیده های موثق از داخل فدراسیون حكایت از آن دارد كه این مذاكرات ابتدایی به نتیجه رسیده و جواد نكونام ابراز تمایل كرده تا از خرداد 95 كنار تیم ملی ایران باشد. كروش هم گویا در صحبت های تلفنی اخیر خود با این بازیكن، از او خواسته سریع تر به اردوی ایران ملحق شود.
تیم ملی ایران فعلاً تعطیل است و از فروردین ماه سال بعد استارت دوباره می زند. تیم ملی در روز های پنجم و دهم فروردین 95 دو مسابقه برابر هند و عمان دارد و پس از آن پرونده بازی های مرحله اول مقدماتی جام جهانی را می بندد. فروردین ماه هم مسابقات مرحله نهایی قرعه كشی می شود و ایران حریفان خود را خواهد شناخت. نكونام بارها برای كمك به تیم ملی ابراز تمایل كرده است. البته او در یكی از مصاحبه هایش گفت دو سال دیگر می خواهد بازی كند اما بی شك درخواست كروش می تواند تصمیم جواد را تغییر دهد. مربی پرتغالی علاقه دارد تجربیات خود را به بازیكنی مثل نكونام منتقل كند. او در مصاحبه ای گفته بود: «نكونام، آندو و ماركار آقاجانیان میراث من در این فوتبال خواهند بود تا بتوانند ادامه دهنده راهم باشند.»


منبع: خبر ورزشی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین