وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بسیاری از افراد فکر می کنند که فصل زمستان،زمان مناسبی برای گردشگری و سفر نیست و به همین خاطر ترجیح می دهند جز در موارد ضروری و بخاطر سفرهای تجاری- اداری و یا سفرهایی با ضرورت های اجتماعی،تن به سفر ندهند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : رحیمه زرگر
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گردشگری با طعم سرما

بسیاری از افراد فکر می کنند که فصل زمستان،زمان مناسبی برای گردشگری و سفر نیست و به همین خاطر ترجیح می دهند جز در موارد ضروری و بخاطر سفرهای تجاری- اداری و یا سفرهایی با ضرورت های اجتماعی است،تن به سفر ندهند.

به کوشش رحیمه زرگر - بخش گردشگری تبیان
زمستان ، برف

زمستان برخلاف دیدگاه بسیاری از افراد فصل بسیار مناسبی برای سفر است اما متاسفانه ایران از جمله کشورهایی است که با شروع فصل سرما دچار رکود مسافرت می شود.گردشگری زمستانه در کشور ما عنوانی به ظاهر آشنا و در مفهوم غریب است چرا که هنوز به طبیعت گردی و سفر های زمستانی به مفهوم خاص آن٬ نگاه تخصصی نشده است. اصلی ترین دلیل کاهش آمار سفرهای تفریحی در زمستان،نبود اطلاعات کافی درباره تفریحات زمستانه در قالب سفر و طبیعت گردی است.در حالی که ایران به خاطر آب و هوای چهارفصل اش،پتانسیل های زیادی برای گردش و سفرهای زمستانی دارد.
تمام حاشیه سواحل خلیج فارس و استانهای جنوبی کشور و جزایر آن نقاط جذابی برای مسافرت هستند.در فصل زمستان این نواحی هوای بسیار مطلوب و دلپذیری دارد و می توانید درحالی که در بسیاری از نقاط کوهستانی عده ای در حال ورزشهای زمستانی هستند،شما از انجام ورزشهای آبی و تابستانه لذت ببرید.
رشته کوههای اصلی البرز و زاگرس با قلل متعدد و ارتفاعات متفاوت٬شرایط بسیار مناسبی را برای آنها که به گردشگری زمستانی همراه با یخ و برف علاقه مند هستند،فراهم می کند؛تفریحات زمستانی مانند اسکی و یخ نوردی.

زمستان ، برف

وجود جشنواره های مختلف مناسب فصل زمستان مانند جشنواره مجسمه های برفی که تاکنون در شهرهای مانند زنجان٬ بیرجند و تبریز  برپا و از فرصت غیرمترقبه بارش برف جهت ایجاد فضایی کاملاً مفرح برای خانواده ها استفاده شده است.
قیمت مناسب هتل ها و مراکز تفریحی نیز انگیزه خوب و قابل توجهی در گردشگری زمستانه است که می تواند ما را به سفرهای بیشتر در زمستان ترغیب کند.
حتی می توانید به قصد یک گردش یک روزه از خانه بیرون بروید و چند ساعتی را به دیدن مناظر و چشم اندازهای بسیار زیبای برفی،عکاسی و پیاده روی در برف و برف بازی اختصاص دهید.
پس همین حالا شال و کلاه کنید و در این فصل زیبا به دل طبیعت بزنید. 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین