تبیان، دستیار زندگی
مراسم قرعه کشی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در شهر نیون سوئیس برگزار شد و شانزده تیم راه یافته به مرحله حذفی رقیبان خود را شناختند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رقابت های جذاب لیگ قهرمانان اروپا

مراسم قرعه کشی مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در شهر نیون سوئیس برگزار شد و شانزده تیم راه یافته به مرحله حذفی رقیبان خود را شناختند.

بخش ورزشی تبیان
لیگ قهرمانان اروپا

تکلیف 16 تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی مشخص شد و تیم های اول هر گروه رقیب خود را برای رسیدن به جمع 8 تیم برتر باشگاهی شناختند. طبق قانون هیچ تیمی با حریفی که پیش از این هم گروهش بوده بازی نخواهد کرد.
سرآمد دیدارهای تکراری اما افسوس آور، رویارویی بارسلونا با آرسنال است که در سال های اخیر چندین و چند بار شکل گرفته و همواره منجر به حذف توپچی های شهر لندن توسط بارسا شده است و این بار نیز برگزاری دیدار برگشت در نوکمپ، احتمال تکرار این واقعه را بیشتر می کند و به هر حال موجب حذف زودهنگام و افسوس برانگیز یکی از نامداران اروپا خواهد شد. مسابقه چلسی با پاری سن ژرمن نیز برای سومین سال متوالی تکرار می شود که البته دیدار دو سال پیش آنها در یک چهارم نهایی بود و نه یک هشتم نهایی.
مصاف اول را چلسی برد ولی سال پیش سن ژرمن جبران و چلسی را با قانون گل های زده بیشتر در خانه حریف از صحنه خارج کرد.
دیدار بایرن مونیخ با یوونتوس نیز در سال های اخیر کم نبوده است و امسال هم تکرار می شود و با توجه به فرم عالی تیم آلمانی در این فصل و نزول نسبی یووه و برگزاری دیدار برگشت در الیانز آره نای مونیخ، احتمال برد تیم پپ گواردیولا بیشتر به نظر می رسد. در حالی که کیفیت نبرد وولفسبورگ با گنت و بنفیکا با زنیت طبعاً با دیدارهای فوق الذکر برابری نمی کند، رئال مادرید با وجود نزول اخیرش، امیدوار است که رم پر نوسان را حذف کند و به یک چهارم نهایی برسد.
 به هر روی در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات ذیل شکل خواهد گرفت (اسامی میزبانان دیدارهای رفت ابتدا می آید): وولفسبورگ با گنت، رم با رئال مادرید، پاری سن ژرمن با چلسی، آرسنال با بارسلونا، یوونتوس با بایرن مونیخ، آیندهوون با اتلتیکو مادرید، بنفیکا با زنیت و دینامو کی یف با منچسترسیتی.

نتیجه قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا در مرحله حذفی

* خنت - ولفسبورگ
* رم - رئال مادرید
* پاری سن ژرمن - چلسی
* آرسنال - بارسلونا
* یوونتوس - بایرن مونیخ
* آیندهوون - اتلتیکومادرید
* بنفیکا - زنیت
* دیناموکیف ٓ منچسترسیتی


منبع : یوفا