تبیان، دستیار زندگی
یک خبر عجیب و گیج کننده موجب شد ، گمانه زنی های متعددی در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال شکل بگیرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کفاشیان و آغاز نمایش برای انتخابات

یک خبر عجیب و گیج کننده موجب شد ، گمانه زنی های متعددی در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال شکل بگیرد.

مهدی طاهرخانی - بخش ورزشی تبیان
کفاشیان

وقتی رئیس حراست وزارت ورزش و جوانان خبر حضور نمایندگان یک نهاد خاض امنیتی را در دفتر کفاشیان تائید کرد یعنی یک اتفاقاتی در حال وقوع است.
به گزارش تبیان ،  انتشار خبر حضور سر زده و ناگهانی اعضای یک نهاد امنیتی خاص، در فدراسیون فوتبال و عکس برداری از مدارک و محتویات اتاق علی کفاشیان، بازتاب متفاوتی در عرصه رسانه ها داشت. موضوع وقتی غیر عادی تر شد که کفاشیان تقریبا همه چیز را تکذیب کرد و مثل همیشه مدعی شد موضوع خاصی نبود اما از سوی دیگر رضا حسنی خو مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان در مصاحبه ای خبر را تائید کرد اما هیچ نامی از نهاد فوق نبرد.
در این بین رسانه ها شروع به گمانه زنی کردند. یک عده نوشتند کارمندان سازمان بازرسی کل کشور بودند که در آستانه انتخابات برای چک کردن شرایط فدراسیون فوتبال وارد عمل شدند. عده ای پای کمیسیون اصل نود مجلس را وسط کشیدند و در این اثنی یکی از اعضای این کمیسیون(مختاری) مدعی شد پیش از این خواستار یک سری مدارک از سوی فدراسیون شده بودیم.
یک جبهه دیگر مدعی شدند پای دستگیری مسئولان فیفا در میان است و بنا به درخواست اینترپل این بازرسی ها صورت پذیرفت اما مگر کفاشیان چه ارتباطی با بلاتر و پلاتینی داشت که بخواهد از اعضای دانه درشت این فساد باشد؟
آنطور که خبرنگار بولتن نیوز اطلاع کسب کرد، افراد امنیتی با حضور در فدراسیون فوتبال به دنبال چند چیز بودند که یکی از آنها اصل قرارداد کارلوس کی روش بود. اما اگر فدراسیون علاقه ای به افشای این خبر نداشت تقریبا هیچ رسانه ای از آن مطلع نمی شد. ولی گویا علی کفاشیان بازی در انتخابات پیش روی فدراسیون فوتبال را خیلی سریع تر از سایر نامزدها آغاز کرده است. او و عواملش با نشر این خبر که شاید چندان هم اتفاق عجیبی نبوده است، یک فضای خاص را برای رسانه ها به وجود آورد. شائبه دخالت مجدد دولت و یا نهاد های حکومتی (قضایی) در امور فدراسیون فوتبال علاوه بر مظلوم نمایی فدراسیون می تواند این زنگ خطر را هم به صدا در بیاورد که شاید فیفا دوباره ما را تعلیق کند.
برخلاف خیلی ها که علی کفاشیان را ساده می انگارند و تصور می کنند او خیلی شانسی و کلا الکی، هشت سال در بالاترین نقطه هرم فوتبال مانده و مدیریت کرده است، بررسی این اتفاقات و نوع خبر رسانی نشان می دهد، کفاشیان برای انتخابات پیش رو به خوبی مهره هایش را بازی می دهد.
یک بازرسی ساده حالا به گونه ای معمایی و پلیسی مخابره می شود که خیلی ها تصور کنند دولت در حال فشار به روی رئیس فدراسیون است تا بار دیگر در انتخابات شرکت نکند. شاید در این بین بهتر بود رضا حسنی خو یا اطلاع رسانی نمی کرد یا کل موضوع را به صورت شفاف بیان می کرد.
علی کفاشیان و تیمش در آستانه انتخابات، محتاج اخباری هستند که باز هم به مثابه چهار سال قبل آنها را جبهه مظلوم نشان دهد و رقبا را توده زورگو.
آیا بازی 4 سال قبل در حال تکرار است؟ به خوبی بازتاب این بازرسی ، اخبار و مقالات تحلیلی بعدی در مورد این بازرسی ز فدراسیون فوتبال را بخوانید تا متوجه یک جریان خاص شوید. جریانی که سعی دارد خواسته یا ناخواسته، کفاشیان و فدراسیون را مظلوم نشان دهد.