تبیان، دستیار زندگی
موهای زائد همیشه یه عامل تهدید کننده زیبایی به خصوص در بانوان به شمار می آید و زدودن آن به یک کابوس برای کسانی که از آلرژی رنج می برند، تبدیل شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عامل تهدید کننده زیبایی

موهای زائد همیشه یه عامل تهدید کننده زیبایی به خصوص در بانوان به شمار می آید و زدودن آن به یک کابوس برای کسانی که از آلرژی رنج می برند، تبدیل شده است.

فرآوری: عشقی-بخش زیبایی تبیان
خانم

کرم های موبر و فرآورده های شیمیایی در بسیاری از بانوان، به عاملی برای قرمز شدن، خارش، دانه دانه شدن و حتی زخم شدن پوست تبدیل شده و این در حالی است که تبلیغاتی در کانال های ماهواره ای و برخی داروخانه ها، برای موبرهای دائمی دیده می شود.
از قدیم الایام از فرآورده های گیاهی برای زدودن موهای زائد استفاده می شده، اما با پیشرفت صنعت زیبایی، انتخاب های دیگری برای بانوان معرفی شده است که آنها هم مشکلات خاص خودشان را دارند.
مشکل برداشت موی زاید در بشر به ویژه جنس مونث بسیار جدی و شایع است، به عنوان مثال، بسیاری از خانم ها با مشکل موهای زیر پوستی ناحیه ساق پا مواجه هستند که این مشکلات، دو راه حل دارند؛ یکی اینکه به موها دست نزنند و مانند آقایان موهای ساق پای بلندی داشته باشند که این را بانوان نمی پسندند و راه حل دوم زدودن موها با لیزر است.

خیلی ها اپیلاسیون با موم را بهترین راه می دانند و بر این عقیده اند که به مرور از حجم موهای زائد کاسته می شود، اما سوختگی پوست هنگام استفاده از موم داغ یکی از شایع ترین عوارض استفاده از موم در آرایشگاه ها و انتقال بیماری های ویروسی مانند زگیل از فردی به فرد دیگر است

با استفاده از دستگاه های اپی لیدی و کنده شدن موها،به هر طریق، برخی از ریشه درمی آیند و برخی از ساقه شکسته می شوند، بنابراین هنگام رشد مجدد، برخی از ساقه ها به سادگی از سوراخ موجود در پوست بیرون نمی آیند و با انحراف از مسیر، باعث واکنش  و التهاب پوستی می شوند.
علت به وجود آمدن لکه های قهوه ای رنگ در اثر استفاده از دستگاه های اپی لیدی نیز ایجاد التهاب است. به عبارت ساده تر، این ناشی از تحریک پوست به وسیله ساقه موهایی است که از پوست بیرون می آیند.
با استفاده از کرم ها یا لوسیون های لایه بردار AHAو کرم های ضد لکHQ  می توان وضعیت این لکه ها را بهتر کرد. مصرف میوه های تازه به خصوص میوه های حاوی ویتامینC مانند آناناس یا مصرف روی و استفاده از داروهای موضعی ترمیم کننده زخم می توان خیلی راحت و زودتر از حد انتظار از شر جای زخم ها ی ناشی از موبری یا بند انداختن و ... خلاص شد. حتی لیزرهای کم توان نیز در این مورد موثر هستند.
خیلی ها اپیلاسیون با موم را بهترین راه می دانند و بر این عقیده اند که به مرور از حجم موهای زائد کاسته می شود، اما سوختگی پوست هنگام استفاده از موم داغ یکی از شایع ترین عوارض استفاده از موم در آرایشگاه ها و انتقال بیماری های ویروسی مانند زگیل از فردی به فرد دیگر است.
این باور عامه که استفاده از تیغ باعث ضخیم و زیاد و تیره شدن موها می شود، درست نیست. تیغ زدن فقط موها را به فاز فعال  می برد، حتی کسی که قصد زدودن موهای خود را با لیزر دارد، باید موهایش را با تیغ اصلاح کند تا لیزر درمانی حداکثر پاسخ را داشته باشد.
محصولاتی که تحت نام موبر دایمی گفته می شوند فریب و کذب محض هستند هیچ موبری دایمی و موضعی ساخته نشده و حتی برخی داروها که ادعای حذف موها را دارند فقط موقتی بوده اغلب بسیار گران بوده و تازه چندان بی خطر هم نیستند.
 امروزه آرایشگران، اصلاح با تیغ را منطقی ترین و نیز  دائمی ترین روش را ، لیزردرمانی می دانند.خیلی ها از لیزر برای خلاص شدن دائمی موهای حتی  ناحیه تناسلی و زیر بغل بهره می گیرند.
در پایان باید گفت پوست هر انسانی با دیگری متفاوت است، خیلی ها به راستی با تیغ های بهداشتی، راحت هستند، بانوانی با اپیلاسیون و خیلی ها به شیوه ی سنتی، در هر حال فریب تبلیغات و کلمه موبر دایمی را نخورید.منبع:خانه مد ایران

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.