وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تسهیلات ازدواج جوانان به زودی رونمایی می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تسهیلات ازدواج در راه است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تسهیلات ازدواج جوانان به زودی رونمایی می شود

ازدواج

بخش اجتماعی تبیان

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می شود. مشاوره و آموزش پیش از ازدواج، حمایت های اقتصادی برای خرید جهیزیه و مهریه بخشهایی از این بیمه است و ۸۰ درصد خانواده ها به راحتی می توانند آن را تهیه کنند.
محمدرضا رستمی اظهار داشت: یکی از محورهای مورد توجه در بحث ازدواج جوانان حمایت های اقتصادی است در این رابطه محور نخست حمایت از آموزش و مشاوره است. بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می شود که براساس آن خانواده ها بیمه را برای فرزندان نوجوان و جوان خود خریداری می کنند این بیمه به گونه ای پیش بینی شده است که 80 درصد خانواده ها به راحتی می توانند آن را خریداری کنند. در این طرح مشاوره و آموزش پیش از ازدواج بیمه می شود.

بیمه ازدواج جوانان به زودی رونمایی می شود که براساس آن خانواده ها بیمه را برای فرزندان نوجوان و جوان خود خریداری می کنند این بیمه به گونه ای پیش بینی شده است که 80 درصد خانواده ها به راحتی می توانند آن را خریداری کنند. در این طرح مشاوره و آموزش پیش از ازدواج بیمه می شود

وی افزود: بخش دوم حمایت های اقتصادی در مسائل مهریه و خرید جهیزیه است که بیمه نامه ازدواج شامل بیمه جهیزیه، مهریه و برهم خوردن مراسم ازدواج است همچنین بخشی از هزینه های مسکن را نیز در برمی گیرد. این محورها در مجموع می تواند حمایت های اقتصادی اولیه ازدواج را ایجاد کند.
 
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وام ازدواج و خیرین ازدواج از سایر محورهای حمایتی در موضوع ازدواج جوانان است. هم اکنون تشکل خیرین ازدواج در استان ها فعال شده است.
 
رستمی بیان کرد: در بخش فرهنگ سازی ازدواج نیز فعالیت هایی در حال انجام است و محصولات فرهنگی مختلف را برای ترویج ازدواج تولید می کنیم که شامل انیمیشن، کلیپ های آموزشی، فیلم های کوتاه، کتاب های کاربردی در رابطه با ازدواج و استحکام خانواده و نشریاتی در این زمینه است.


منبع : فرهنگ نیوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین