تبیان، دستیار زندگی
تمبر یادبود شهید «جابر شیرزادی» با حضور خانواده شهید در ملایر رونمایی شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تمبری به یاد شهید تازه تفحص شده

تمبر یادبود شهید «جابر شیرزادی» با حضور خانواده شهید در ملایر رونمایی شد.

فرآوری: سامیه امینی-بخش فرهنگ پایداری تبیان
شهید جابر شیرزادی

روابط عمومی نمایندگی کمیته جستجوی مفقودین در همدان با اعلام این خبر اظهار کرد: یک شنبه 22 آذرماه با حضور خانواده و جمعی از هم رزمان شهید شیرزادی، تنی چند از مسئولان شهرستان ملایر و اصحاب رسانه تمبر یادبود این شهید رونمایی شد.
شهرستان ملایر دارای 87 شهید مفقودالجسد بوده که شهید جابر شیرزادی نیز از جمله شهدای فرهنگی این شهرستان است که در سال 65 در منطقه عملیاتی پیرانشهر واقع در غرب کشور به فیض شهادت نائل آمده و پیکر مطهر وی در این منطقه به یادگار مانده بود.
مراسم رونمایی از تمبر شهدا از جمله اقدامات صورت گرفته برای معرفی هر چه بیشتر آن ها به نسل امروز است و این شهید معزز دومین شهید جاویدالاثر استان بوده که تمبر یادبود آن چاپ و توزیع می شود.

طلوع مفقود الجسد همدان

همچنین محمدجواد زمردیان شنبه ۲۱ آذرماه سال جاری بود که از بازگشت یکی دیگر از شهدای مفقود الجسد استان خبر داد و گفت: پیکر مطهر شهید جابر شیرزادی پس از 29 سال توسط جستجوگران کمیته جست وجوی مفقودین پیدا شد.

با بازگشت شهید جابر شیرزادی به عنوان سومین ستاره مفقود الجسد استان در سال 94، تعداد شهدای مفقودالجسد استان به 455 شهید کاهش می یابد

وی افزود: با تلاش جستجوگران نور پیکر شهید جابر شیرزادی به همراه 23 شهید دیگر تفحص و چندی پیش پیکر مطهر این شهدا به کشور بازگردانده شد تا پس از تطبیق نمونه خونی اخذ شده از خانواده های شهدای مفقودالاثر به موطن اصلی خود بازگردانده و برای همیشه مایه فخر و مباهاتمان و آرامش بازماندگان این شهدای معزز شوند.
نماینده کمیته جست وجوی مفقودین در همدان یادآور شد: شهید جابر شیرزادی از معلمان بسیجی شهرستان ملایر بوده که با آغاز جنگ پا به جبهه های نبرد حق علیه باطل گذاشته و با حضور در منطقه عملیاتی پیرانشهر واقع در غرب کشور، با شهادت خویش در سال 65 ماندگارترین درس را به آرزومندان شهادت آموخت.
وی اضافه کرد: این شهید معزز با شهادت در سن 24 سالگی به خیل 87 شهید مفقودالجسد شهرستان ملایر پیوسته و تنها یک فرزند دختر از خود به یادگار گذاشته است.
نماینده کمیته جست وجوی مفقودین در همدان ادامه داد: با بازگشت شهید جابر شیرزادی به عنوان سومین ستاره مفقود الجسد استان در سال 94، تعداد شهدای مفقود الجسد استان به 455 شهید کاهش می یابد.
وی افزود: شهدای مفقود الجسد گنج های پنهانی هستند که برای آیندگان به یادگار مانده اند تا آن هنگام که دنیاگرایی اوج گرفته و انتظار می رود که انسان ها هرروز بیش از گذشته از معنویت دور شوند با بازگشت خود جان های تشنه را سیراب کرده و پاسخی بر سؤال های بی پایان جوانان باشند.
زمردیان گفت: امیدواریم با تلاش جست وجوگران نور و ادامه تفحص پیکرهای مطهر شهدا در آینده شاهد بازگشت دیگر ستارگان مفقود الجسد استان و پایان چشم انتظاری خانواده های آن ها باشیم.