تبیان، دستیار زندگی
بخش سلامت سایت تبیان همزمان با انتشار ویروس مرگبار آنفلوآنزای H1N1 مقاله ای با عنوان «آنفلوآنزای مرگبار نوع A در کشور وجود دارد» منتشر کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنفلوآنزای H1N1 را در تبیان بشناسید

آنفلوانزای h1n1

بخش سلامتسایت تبیان همزمان با انتشار ویروس مرگبار آنفلوآنزای H1N1 مقاله ای با عنوان «آنفلوآنزای مرگبار نوع A در کشور وجود دارد» منتشر کرده است.

به گزارش روابط عمومی، در بخشی از متن این مقاله آمده است:«ویروس H1N1 ویروس آنفلوانزای نوع A است که اولین بار در سال 1918 میلادی در آمریکا شناخته شد و پس از یک دوره طولانی در آوریل 2009 بار دیگر این بیماری به نام Swine flu یا آنفلوانزای خوکی با شکل، قدرت و توانایی بیماریزایی متفاوت از گذشته، در ایالت کالیفرنیای جنوبی کشور آمریکا گزارش شد. اگر چه این بیماری آنفلوانزای خوکی نام گرفته، اما این به آن معنا نیست که این بیماری از خوک به انسان انتقال می یابد، بلکه در آزمایش های انجام شده از این ویروس، مشخص شده که تعدادی از ژن های آن شبیه به آنفلوانزای ویروسی است که در خوک های شمال آمریکا یافته اند.
قدرت بیماری زایی این ویروس، سه برابر ویروس آنفلوانزای معمولی بوده و بیشترین شیوع آن در فصول سرد سال است. انتقال آن از انسان به انسان است (نه حیوان به انسان) که معمولا قسمت فوقانی سیستم تنفسی را درگیر می نماید.»

علاقمندان به منظور مطالعه مقاله علمی «آنفلوآنزای مرگبار نوع A در کشور وجود دارد» می توانند به بخش سلامت سایت تبیان مراجعه کنند.

تنظیم: هومن بهلولی